Materac jest obowiązkowym wyposażeniem każdego łóżka. Odpowiada przede wszystkim za efektywny oraz zdrowy sen, dzięki któremu człowiek dobrze się czuje i ma siły na cały dzień. Dla kogo w takim razie materac sprężynowy, który posiada odpowiednie cechy oraz dlaczego warto przyjrzeć mu się bliżej? 

Materac sprężynowy – cechy

Materace sprężynowe w swojej budowie posiadają różnego rodzaju sprężyny. Jest to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu podłoże zyskuje wiele korzystnych dla użytkownika cech. Przede wszystkim każda sprężyna umieszczona w osobnej kieszonce zapewnia najlepsze dopasowanie się do ciała użytkownika oraz świetną elastyczność punktową, dzięki której materac ugina się tylko w miejscu nacisku. Same sprężyny również w pozytywny sposób wpływają na redukcję drgań, jakie wywołuje druga osoba, np. poprzez zmianę pozycji, dzięki czemu partner nie budzi się w nocy. Zastosowanie sprężyn ma również inne zalety, jakimi jest idealne podparcie sylwetki oraz kręgosłupa, co zapewnia stabilny wypoczynek i umożliwia dogłębną regenerację mięśni. Nie można również zapomnieć, że nowoczesne sprężyny są niezwykle wytrzymałe oraz odporne na odkształcenia, a to zapewnia, że materac będzie inwestycją na lata. Jednak mimo wszystko w materacach dostępnych na rynku znaleźć można różnego rodzaju sprężyny, które przede wszystkim różnią się średnicą.

Rodzaje sprężyn w materacach Hilding

Wysokiej jakości materace sprężynowe - jaki model wybrać?Wybierając materac sprężynowy warto przede wszystkim pod uwagę wziąć rodzaj sprężyn. W ofercie Hilding znajdują modele z trzema typami sprężyn, które różnią się między sobą średnicą i są to sprężyny:

  • kieszeniowe – zapewniające wysoką elastyczność oraz niezależną pracę materaca, a ich budowa jest klasyczna. Znaleźć je można w materacu Hilding Step.
  • Multipocket – ich średnica jest nieco mniejsza od tych klasycznych, a dzięki temu stanowią lepsze podparcie dla kręgosłupa oraz dają optymalną elastyczność punktową. Znaleźć je można, np. w modelu Hilding Flamenco.
  • Pocket Plus – sprężyny o wyjątkowo małej średnicy, dzięki czemu jest ich więcej na jednym metrze kwadratowym. Zapewniają wyjątkową stabilizację ciała, którą docenią nawet osoby zmagające się z chorobami kręgosłupa. Dodatkowo w znacznym stopniu redukują drgania wywołane przez drugą osobę. Znaleźć je można między innymi w Hilding Electro.

Materace sprężynowe – dla kogo? 

Materace do spania powinny mieć jak najszersze zastosowanie, aby każdy mógł je odpowiednio dopasować do własnych preferencji. Poprzez odpowiednie podparcie, stabilizację oraz zapewnienie wysokiego stopnia komfortu mogą być używane przez:

  • osoby starsze,
  • osoby aktywne,
  • osoby zmagające się z bólem kręgosłupa,
  • pary ze znaczną różnicą w wadze,
  • alergików.

Materace sprężynowe należą do klasycznego typu materacy, które bardzo często oraz chętnie są wybierane. Posiadają wiele właściwości, które umożliwiają komfortowy sen i prawidłową regenerację ciała. Ponadto każdy materac sprężynowy od Hilding posiada szeroką gamę rozmiarów, dzięki czemu bez problemu można wybrać odpowiedni model.