Zasypianie w objęciach ukochanej osoby jest wspaniałe. Można w ten sposób pogłębić więź emocjonalną oraz czuć dotyk drugiej osoby przez całą noc. Jednak, aby móc efektywnie oraz zdrowo spać ze swoim partnerem, to warto w pierwszej kolejności rozejrzeć się za wspólnym materacem. Jest to ważne z uwagi na fakt, że musi on być dostosowany do potrzeb nie jednej, a dwóch osób. W ofercie lokalnych sklepów można znaleźć ciekawe materace dla par, które z pewnością sprawdzą się w każdej sypialni. 

Materace dla par – jak wybrać?

Materace do spania powinny być przede wszystkim komfortowe dla partnerów, ale także zapewniać odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa oraz umożliwić prawidłową regenerację mięśni. Nic zatem dziwnego, że wspólnie spanie stawia wiele wyzwań, którym musi sprostać materac, a wybierając go, należy mieć wiele rzeczy na uwag Przede wszystkim materace dla par powinny charakteryzować się:

  • odpowiednią szerokością – aby umożliwić komfortowy wypoczynek, to materac dla par powinien mieć minimum 140 cm, czyli po 70 cm szerokości dla każdej osoby,
  • elastycznością punktową – czyli uginać się tylko w miejscu nacisku,
  • redukować drgania – w ten sposób minimalizuje się ryzyko obudzenia partnera zmieniając pozycję czy wstając,
  • być odpowiednio dopasowane pod względem preferowanej twardości oraz wagi partnerów.

Odpowiednio dopasowane materace dla par gwarantują wysypianie się oraz zapobiegają bólom kręgosłupa czy mięśni. Warto też zwrócić uwagę na elastyczność podłoża, która pomaga w tłumieniu ruchów drugiej osoby.

Materace dla par – właściwości

Poznaj wyjątkowe materace dla par! Wybór materaca jest niezwykle ciężki, zwłaszcza, że w lokalnych sklepów znaleźć można wiele wyjątkowych modeli. Jednak jeśli śpi się z partnerem warto zwrócić uwagę na trzy konkretne podłoża piankowe, do których należą:

  • materac Hilding Rumba, który w swoim wnętrzu posiada sprężystą i niezwykle wytrzymałą piankę Velvet Touch oraz reagującą na temperaturę ciała piankę termoelastyczną. W ten sposób podłoże może idealne dopasować się do anatomicznej budowy ciała użytkownika i w prawidłowy sposób wspierać kręgosłup. Dodatkowo produkt ten posiada status wyrobu medycznego, który potwierdza jego prozdrowotne właściwości. Pozwala to odpowiednio wypocząć nawet osobom, które cierpią na schorzenia kręgosłupa.
  • materac Hilding Salsa, który odznacza się zastosowaniem pianki FlexiFoam, czyli innowacyjnego typu pianki poliuretanowej, która gwarantuje wysoką elastyczność i plastyczność. Dodatkowo wewnątrz znaleźć można również reagującą na temperaturę ciała oraz nacisk piankę termoelastyczną. W ten sposób możliwy jest komfortowy i efektywny wypoczynek. Materac ten posiada status wyrobu medycznego, który potwierdza jego właściwości prozdrowotne, dzięki czemu może spać na nim każdy, nawet osoba zmagająca się ze schorzeniami kręgosłupa.
  • materac Hilding Rock And Roll, którego budowa opiera się na sprężystej, wytrzymałej i odpornej na odkształcenia piance wysokoelastycznej HR. Jest to materiał cechujący się dwiema twardościami, dlatego po jednej stronie zastosowano bardziej miękką piankę, a po drugiej bardziej twardą.

Materace hybrydowe są wyjątkowe pod każdym względem – nie tylko posiadają dodatkowe właściwości, ale zostały stworzone z materiałów nie wywołujących reakcji alergicznych. Połączenie tej cechy wraz z odpowiednią cyrkulacją powietrza wewnątrz sprawia, że materace te są idealnie dla par, u których stwierdzono alergie. Dodatkowo każdy materac jest dopasowany do regulowanego stelaża oraz posiada pokrowiec z możliwością ściągnięcia i wyprania.

Komfortowy oraz efektywny sen jest możliwy właśnie dzięki wyborze wysokiej jakości materaca. Modele dla par znajdą zastosowanie w każdej sypialni z uwagi na wiele wyjątkowych cech oraz szeroką gamę rozmiarów.