Materace powinniśmy wybierać ze względu na wiele zmiennych. Wskazać można tutaj między innymi wiek czy stan zdrowia. Inny model sprawdzi się dla osób młodszych, a na odmienne powinni patrzeć seniorzy. Czym się kierować podczas zakupu i jaki będzie dla nich szczególnie polecany? Zapraszamy do lektury!

Dwie twardości – dlaczego warto na nie postawić?

Materac dla seniorów dobrze, aby wyposażony został w dwie twardości, dzięki czemu produkt znacznie łatwiej jest dopasować do swoich indywidualnych potrzeb, które mogą zmieniać się z czasem lub też w przypadku pojawienia się przykładowo różnego rodzaju dolegliwości na tle zdrowotnym. Dlatego właśnie koniecznie należy rozważyć model Hilding Foxtrot – wystarczy tylko go obrócić, aby móc skorzystać z innej siły podparcia. Zdecydowanie będzie to rozwiązanie dla fanów twardej lub też bardzo twardej powierzchni, która powinna w jak najbardziej prawidłowy podtrzymywać kręgosłup. Poza wysokiej jakości sprężynami kieszeniowymi posiada on warstwę z pianki wysokoelastycznej, która chociaż bardzo trwała jest również sprężysta, co zdecydowanie ułatwia zmiany pozycji w czasie snu a także wchodzenie i schodzenie z łóżka.

Materac dla najbardziej wymagających!

Materace dla seniora - który model wybrać?Dla seniorów świetnie sprawdzi się również hybrydowy materac Hilding Dance. Warto tu zwrócić uwagę na sprężyny typu Pocket Plus. Każdy element wkładu został umieszczony w osobnej kieszeni, jednak od standardowych modeli kieszeniowych odróżnia je fakt, że są one znacznie wyższe, ponieważ mają aż piętnaście centymetrów wysokości. Dzięki temu świetnie dopasowuje się do kształtu ciała jego użytkownika i zapewnia komfortowe podparcie. Dobrze również spojrzeć na pianki, jakie zostały tu wykorzystane. Świetnie sprawdzi się między innymi FloFom o właściach chłodzących, która dodatkowo reaguje na temperaturę ciała dopasowująć się do jego krzywizn. Nie brakuje tu też elastycznej FlexiFoam czy pianki wysokoelastycznej, która zapewnia stabilność całego produktu.

Sprawdzona klasyka!

Oczywiście świetnie sprawdzą się klasyczne rozwiązania, takie jak Hilding Step. Jego bazę stanowią siedmiostrefowe sprężyny kieszeniowe, które są świetnym rozwiązaniem dla osób poszukujących stabilnego podparcia, równocześnie dostosowując się w sposób indywidualny do każdej partii naszego ciała. Pamiętajmy przecież, że inny nacisk na powierzchnię wywiera głowa, inny uda, a jeszcze inny barki czy stopy. Aby zwiększyć komfort snu całość została wzbogacona o piankę FlexiFoam – jest ona bardzo elastyczna i wygodna, lecz jednocześnie plastyczna. Całość bez wątpienia nada się świetnie dla seniorów!

Materace dla seniora powinny być przygotowywane z przywiązaniem uwagi do najmniejszych szczegółów. Bardzo ważne jest, aby tego typu produkty zapewniały najwyższy komfort w czasie wypoczynku, odpowiednie podparcie, lecz jednocześnie były bardzo elastyczne ułatwiając zmianę pozycji.