Sen jest jednym z najważniejszych elementów życia człowieka, gdyż to niezbędnym czynnik wpływający na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Nic dziwnego – ma korzystny wpływ na procesy regeneracyjne, które pozwalają odzyskać energię i zdrowie. Jednak jednym z istotnych czynników wpływających na jakość oraz długość Twojego wypoczynku, jest odpowiednio dopasowany materac do spania. A co kryją w sobie modele z oferty SleepMed oraz dlaczego warto w nie zainwestować?

Jak sen wpływa na regenerację organizmu?

Sen ma ogromny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Jak się okazuje, wówczas są wydzielane hormony wzrostu, które wspomagają regenerację mięśni czy kości, a także przyspieszają gojenie się ran. Wówczas Twoje mięśnie mogą się w pełni odprężyć oraz odpocząć po intensywnym dniu. Dużo się również dzieje w głowie, gdyż dochodzi do przetwarzania informacji i wspomnień, co ma wpływ na zdolności poznawcze, koncentrację oraz stan emocjonalny. Sen wpływa również na regulację hormonów odpowiedzialnych za metabolizm. A dlaczego jest to takie ważne? Istnieje wiele skutków nieprawidłowego wysypiania się, a do nich zaliczają się przede wszystkim zwiększone ryzyko chorób serca, wystąpienia cukrzycy typu II czy depresji. Dodatkowo można doświadczyć pogorszenia pracy mózgu, spowolnionych reakcji, a nawet osłabienia funkcji odpornościowych organizmu. Potraktuj zatem sen jako nieodzowną część treningu – w końcu bez niego nie można liczyć na prawidłowe funkcjonowanie Twojego ciała!Tajemnice snu, czyli jak materace SleepMed wspierają regenerację organizmu?

Poznaj tajemnice zdrowego snu, czyli materace SleepMed!

Sen jest niezbędny dla kompleksowej regeneracji organizmu, wpływając na zdrowie fizyczne i psychiczne. Jednak zarówno na jego jakość, jak i długość wpływa wiele czynników, a jednym z nich jest dobre podłoże do spania. Najlepszą opcją jest tutaj materac SleepMed – produkt posiadający status wyrobu medycznego. Oznacza to, że każdy model z oferty SleepMed został poddany rygorystycznym badaniom medycznym, które zakończyły się pozytywnym wynikiem. Dodatkowo, wraz z rozwojem technologii, zostały one udoskonalone, dzięki czemu gwarantują zdrowy wypoczynek każdemu! A jakie dokładnie tajemnice skrywa wysokiej jakości podłoże do spania od SleepMed?

Materace SleepMed jako produkty o doskonałym wypełnieniu

Materace SleepMed wyróżniają się przede wszystkim wyjątkowym wypełnieniem. Znajduje się tutaj termoelastyczna pianka VitaRest® i Celsius-Waterlily® – obie reagują na ciepło oraz ciężar ciała użytkownika. Dzięki temu gwarantują idealne dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała. Dodatkowo posiadają właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne. W ofercie są także pianki naturalne, które wykorzystują naturalne substancje, takie jak olej rycynowy czy sojowy. Zastępują one sztuczne związki chemiczne, zapewniając wybranym modelom unikalne właściwości. Warto również zwrócić uwagę na modele hybrydowe, które zawierają również wyjątkowe sprężyny kieszeniowe typu Multi. Umożliwiają one optymalne podparcie dla ciała, redukcję drgań czy wysoką elastyczność punktową.

Materace SleepMed jako produkty antyalergiczne

Oprócz wysokiej jakości materiałów wszystkie materace SleepMed posiadają technologię Airforce. To właśnie dzięki niej podłoże do spania wyróżnia się maksymalnym obiegiem powietrza. Oznacza to, że ciepło oraz wilgoć są niemal natychmiast usuwane – wystarczą do tego naturalne ruchy ciała! Pozwala to na zredukowanie ryzyka gromadzenia się alergenów, takich jak pleśń czy roztocza. Oprócz tego, na właściwości antyalergiczne wpływają również obecność innowacyjnych pokrowców. W zależności od kolekcji możesz wybrać między wyjątkowym pokrowcem Merced (miłym w dotyku i gwarantującym odczuwalny efekt masażu) a pokrowcem Probiotex (wykorzystuje technologię aktywnych probiotyków, które zmniejszają ilość alergenów z jego powierzchni).

Materace SleepMed jako produkty o właściwie dopasowanej twardości

Głównym problemem przy dopasowaniu materaca do użytkownika jest wybranie odpowiedniej twardości. Za miękkie lub za twarde podłoże do spania może utrudnić prawidłowe wsparcie kręgosłupa oraz całej sylwetki. Rozwiązaniem są tutaj materace SleepMed, które gwarantują regulację twardości. W jaki sposób? Przede wszystkim każdy model posiada ruchomą warstwę pianki termoelastycznej, co pozwala na osiągniecie 4 różnych stopni twardości! Możesz je dopasować do aktualnej wagi czy potrzeb. Dodatkowe, poszczególne modele posiadają również odpinany top, który gwarantuje aż 6 stopni twardości!

Materace SleepMed – idealne dla kogo?

Materace SleepMed to produkty stworzone z myślą o zapewnieniu komfortu snu i wsparcia zdrowia wszystkim użytkownikom, niezależnie od ich indywidualnych potrzeb czy preferencji. Wynika to z faktu, iż dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i wysokiej jakości materiałów, materace SleepMed doskonale sprawdzają się w różnych grupach odbiorców. Oznacza to, że mogą w nie zainwestować:

  • osoby z problemami z kręgosłupem i starsze, gdyż materace SleepMed oferują najlepsze wsparcie kręgosłupa oraz zapewniają odpowiednią pozycję ciała,
  • alergicy, gdyż posiadają właściwości antyalergiczne, a także gwarantują higieniczne środowisko do wypoczywania,
  • osoby aktywne, gdyż wspomagają właściwą regenerację mięśni oraz całego ciała,
  • osoby chcące profilaktycznie zadbać o swój kręgosłup, gdyż nowoczesne technologie wspierają zdrowy sen i poprawiają jakość życia,
  • osoby chcące zmienić swoją masę ciała, gdyż kwestia ta wpływa na optymalny stopień twardości, a materace SleepMed są w stanie zagwarantować 4 lub 6 stopni twardości!

Zdrowy i regenerujący sen jest nieoceniony dla każdego człowieka. Natomiast materace SleepMed, dzięki swoim zaawansowanym technologiom oraz najwyższej jakości materiałom, stanowią idealne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie poprawić jakość swojego snu. Warto zatem już dziś rozważyć ich zakup dla siebie!

wyrob

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.