Jakość snu ma ogromny wpływ na zdrowie, samopoczucie i codzienne funkcjonowanie. Niewystarczający lub przerywany sen może prowadzić do szeregu problemów zdrowotnych, od przewlekłego zmęczenia aż po poważne schorzenia. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić sobie odpowiednie warunki do regeneracji podczas nocy. Materace SleepMed, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i najwyższej jakości materiałów, oferują rozwiązania, które mogą znacząco poprawić jakość Twojego snu!

Konsekwencje zaniedbania jakości wypoczynku

Szacuje się, że każdy człowiek poświęca średnio ⅓ swojego życia na sen. Jednak obecnie coraz częściej wybiera się pracę, która wiąże się z życiem zawodowym lub prywatnym. Zmniejszenie liczby godzin zdrowego wypoczynku wiąże się również z obniżeniem jego jakości. Notoryczne powtarzanie tego schematu może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia – zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Wynika to z faktu, iż:Jak materace SleepMed wpływają na jakość Twojego snu?

 • regularny niedobór snu osłabia układ odpornościowy, co zwiększa podatność na infekcje i choroby,
 • sen odgrywa kluczową rolę w procesach poznawczych, takich jak koncentracja, pamięć i zdolność uczenia się, a w przypadku niewysypiania się, mogą pojawić się problemy zapamiętywaniem informacji, trudności w skupieniu uwagi czy obniżonej produktywności,
 • niedobór snu wpływa na koordynację i czas reakcji, co może prowadzić do zwiększonego ryzyka wypadków, zarówno w pracy, jak i w codziennych sytuacjach, takich jak prowadzenie samochodu,
 • przewlekły niedobór snu wiąże się z wieloma problemami zdrowotnymi, w tym pojawia się zwiększone ryzyko wystąpienia nadciśnienia, chorób serca, cukrzycy typu 2 czy otyłości,
 • brak snu wpływa negatywnie na ogólną jakość życia, powodując uczucie zmęczenia, drażliwości i braku energii.

Materac SleepMed – jak wpływa na efektywny wypoczynek?

Dbanie o jakość snu jest niezwykle ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Inwestycja w odpowiedni materac, taki jak materac SleepMed, może znacząco poprawić jakość Twojego wypoczynku i uchronić Cię przed negatywnymi skutkami zaniedbania tej kwestii. A w jaki sposób? Przede wszystkim:

 • dobrze dobrany materac SleepMed zapewnia odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa, utrzymując go w naturalnej pozycji, co zapobiega to bólom pleców i sztywności mięśni,
 • każdy materac SleepMed posiada siedem stref twardości, przez co gwarantują najlepsze wsparcie każdej partii ciała,
 • materac SleepMed został wykonany z antyalergicznych materiałów oraz wykorzystuje liczne technologie, które gwarantują higieniczne, a także antyalergiczne środowisko do komfortowego wypoczynku.

Materac SleepMed jest fundamentalnym elementem, który wpływa na efektywność wypoczynku. Każdy model posiada status wyrobu medycznego, a także certyfikat jakości AEH, przez co może być użytkowany przez każdego – osoby aktywne, zmagające się ze schorzeniami kręgosłupa czy seniorów. Stanowi również idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce w profilaktyczny sposób zadbać o swój kręgosłup!

Najnowocześniejsze technologie w materacach SleepMed

Nie od dziś wiadomo, że materac SleepMed to innowacyjne rozwiązanie, które idealnie spełni potrzeby każdego współczesnego użytkownika! Każdy model dostępny w ofercie wykorzystuje technologię Airforce, gdyż rozwiązanie to znajduje się w piance FlexiFoam oraz wysokoelastycznej piance VPPHR, która stanowi podstawę wypełnienia materaców SleepMed. A na czym ona tak właściwie polega? Otóż dzięki wielostrefowej technologii nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Wówczas dochodzi do maksymalnego obiegu powietrza wewnątrz podłoża do spania, dzięki czemu masz gwarancję:

 • usuwania zgromadzonej przez noc wilgoci, która stanowi m.in. pot,
 • eliminowania ciepłego powietrza.

W związku z tym stwarza higieniczne i antyalergiczne warunki do zdrowego wypoczynku. Dzięki temu nawet alergicy będą w stanie się prawidłowo wyspać! Oprócz tego te wyjątkowe podłoża do spania dopasują się idealnie do Twoich potrzeb czy preferencji. Wynika to z technologii pozwalającej na regulację twardości. Zastosowano tutaj ruchomą warstwę pianki termoelastycznej, która pozwala na stworzenie aż 4 stopni twardości! W niektórych kolekcjach dodatkowo pojawia się odpinany top, który w połączeniu z pianką termoelastyczną daje aż 6 stopni twardości. W ten sposób zawsze będziesz mieć idealną twardość swojego materaca – niezależnie od aktualnych preferencji czy wagi.

Innowacyjne materiały w materacach SleepMed

Materac SleepMed wyróżnia się również innowacyjnym wypełnieniem. Zwróć szczególną uwagę na pianki termoelastyczne VitaRest® i Celsius-Waterlily® – reagują one na ciężar oraz ciepło ciała użytkownika. W ten sposób gwarantują jak najlepsze dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała. Oprócz tego wykazują się:

 • pozytywnym wpływem na układ nerwowy, przez co łagodzą ból pleców i karku,
 • właściwości antyalergiczne, przeciwodleżynowe i ortopedyczne,
 • korzystnym wpływem na kręgosłup, gdyż umożliwiają jego prawidłowe wsparcie.

W ofercie są również modele naturalne, czyli taki, które wykorzystują naturalne substancje takie jak olej rycynowy w piance wysokoelastycznej NATURALIS® czy piance termoelastycznej Visco Bio oraz olej sojowy w piance wysokoelastycznej HR BIO. Na uwagę zasługują także modele hybrydowe, które oprócz innowacyjnej pianki, zawierają także 7-strefowe sprężyny kieszeniowe typu Multi. Od klasycznych różni je to, iż każda ze sprężyn znajduje się w osobnych kieszonkach materiałowych, przez co gwarantują wysoką sprężystość i elastyczność punktową, a także redukcję drgań. Dodatkowo, wypełnienie to ugina się tylko w miejscu nacisku ciała użytkownika, przez co polecane jest parom.

Materace SleepMed to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie. Dzięki innowacyjnym technologiom, a także dbałości o detale, zapewniają optymalne warunki do snu. Przekłada się to na lepszą regenerację, mniejsze dolegliwości bólowe i ogólną poprawę jakości życia. Wybierając materac SleepMed, wybierasz zdrowszy i bardziej komfortowy sen każdego dnia.

wyrob

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.