Z wiekiem potrzeby odnośnie idealnego podparcia mogą się zmieniać – wiąże się to przykładowo z naszym stanem zdrowia. Dlatego dzisiaj przygotowaliśmy zestawienie wysokiej jakości produktów, które zapewnią naszym seniorom zdrowo przespaną noc!

Dlaczego materac kieszeniowy?

Jesteśmy przekonani, że świetny, rozwiązaniem dla wszystkich seniorów może okazać się materac kieszeniowy! Dzięki temu, że każda sprężyna została tutaj umieszczona w osobnej kieszeni, materace w bardzo indywidualny sposób reagują na wywierany nacisk, całość naprawdę świetnie dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika podpierając je w bardzo indywidualny sposób. Jednocześnie są one sprężyste i, co warto też podkreślić, trwałe – nie odkształcają się i gwarantują spokojny sen przez długi czas niezależnie od naszej wagi! Dlaczego będą one dobrym rozwiązaniem dla seniorów? Przede wszystkim ze względu na wysoką sprężystość, która ułatwia zmianę pozycji w czasie wypoczynku, a także wchodzenie i schodzenie z łóżka. Ze względu na wysoką elastyczność punktową, tego typu materace gwarantują komfortowo przespaną noc, a poranek bez dolegliwości bólowych, dlatego warto jest zwócić nie nie uwagę!

Jaki wybrać materac kieszeniowy?

Materace kieszeniowe - w sam raz dla seniorów!Materace kieszeniowe to bez wątpienia bardzo szeroka kategoria. Dlatego mogą pojawiać się pytania związane z tym, jaki model wybrać, żeby rzeczywiście mógł zagwarantować naszym seniorom komfortowy sen. Bez wątpienia świetnie sprawdzi się Hilding Zorba. Podstawę jego wypełnienia stanowi wysokiej jakości sprężyna kieszeniowa, która została wyprofilowana w aż siedem stref twardości, dzięki czemu każda partia naszego ciała otrzymuje indywidualne podparcie: w końcu inny nacisk może wywierać głowa, barki czy też ramiona. Jednocześnie warto jest podkreślić, że wskazany model posiada aż dwie twardości, w związku z czym wystarczy odwrócić materac, aby mógł nam dać komfortową powierzchnię, zgodną z naszymi indywidualnymi potrzebami. Dzieje się to za sprawą zastosowania pianki FlexoFoam oraz profilowanej pianki lateksowej, które dają nam różne podparcie!

Mocne podparcie dla seniorów

Osoby, które preferują twardsze produkty koniecznie powinny zapoznać się z modelem Hilding Fandango. Wraz ze sprężyną kieszeniową jego wypełnienie stanowi wysokiej jakości pianka FlexiFoam, która odpowiada za nasz komfort w czasie leżenia, lecz też prawidłowo podtrzymuje ciało. Również tutaj możemy wybierać pomiędzy dwoma różnymi powierzchniami do snu, jednak w tym wypadku może być ona twarda lub bardzo twarda. Zależne jest to od strony, z której będziemy korzystać – czy będzie to ta z wysokiej jakości matą kokosową, która gwarantuje również szereg właściwości antyalergicznych, czy też  strona z warstwą filcu.

Materace dla seniorow? Bez wątpienia warto jest postawić na te ze sprężynami kieszeniowymi, które gwarantują najwyższy komfort snu.