Wśród najpopularniejszych rodzajów materacy SleepMed wyróżniamy modele piankowe oraz hybrydowe. Dlaczego jednak to drugie rozwiązanie może być lepszym wyborem? Ponieważ materace hybrydowe nie opierają się wyłącznie na wkładzie sprężynowym, a posiadają innowacyjne sprężyny kieszeniowe, które w połączeniu z elastyczną pianką mogą zapewniać unikalny komfort wypoczynku. W tym artykule dowiesz się, czy warto zainwestować w modele hybrydowe SleepMed.

Czym jest materac hybrydowy?

Materac hybrydowy to taki rodzaj podłoża do snu, który łączy w sobie różne technologie i materiały, aby zapewnić optymalne wsparcie, komfort oraz trwałość produktu. W przypadku marki SleepMed modele hybrydowe opierają się jednak na zastosowaniu w jednej konstrukcji pianek elastycznych oraz sprężyn kieszeniowych. Tak zaprojektowany materac może zapewniać lepszej jakości sen w porównaniu do tradycyjnych modeli bazujących jedynie na jednym rodzaju wypełnienia.Materace hybrydowe SleepMed: połączenie sprężyn i pianki - czy warto zainwestować?

Sprężyny kieszeniowe, czyli podstawa budowy materaca

Niezaprzeczalnie jednak główną rolę odgrywają tutaj sprężyny kieszeniowe typu Multi. Są to elementy, które odpowiadają za wiele korzystnych właściwości materaca. Przede wszystkim cechują się one tym, że w indywidualny sposób dostosowują się do kształtów i ciężaru użytkownika. Pod wpływem nacisku każda ze sprężyn ugina się w odpowiedni sposób, aby dopasować się do anatomicznej budowy ciała, a tym samym zapewnić dostateczne wsparcie oraz komfort podczas snu. Nawet podczas zmiany pozycji sprężyny dostosowują się do nacisku, aby przez cały czas wypoczynku dbać o stabilne podparcie sylwetki. Materace SleepMed dodatkowo jednak wyróżniają się tym, że posiadają znacznie większą gęstość sprężyn kieszeniowych, dlatego też nazywa się je Multi. Takie rozwiązanie gwarantuje jeszcze lepsze dopasowanie podłoża do ciała – występuje tutaj dwa razy więcej punktów podparcia niż w tradycyjnych materacach sprężynowych. To także przekłada się na skuteczniejszą redukcję ilości punktów nacisku. Materac nie wywiera nadmiernego ucisku na ciało, a sprężyny pracują w ten sposób, aby zapewniać wsparcie wymagane przez konkretną część ciała. Co też istotne, w szczególności dla par współdzielących jedną przestrzeń wypoczynkową, sprężyny minimalizują przenoszenie ruchu i redukują drgania, dzięki czemu każdy z partnerów może cieszyć się spokojnym snem, niezakłóconym przez zmiany pozycji drugiego użytkownika.

Wielowarstwowa konstrukcja modeli hybrydowych

Modele hybrydowe SleepMed to inwestycja warstwa uwagi również ze względu na unikalną i wielowarstwową konstrukcję. Koniec końców poza doskonałymi sprężynami kieszeniowymi znajdziemy tutaj także kilka warstw pianek termoelastycznych i wysokoelastycznych. Takie połączenie sprawia, że użytkownik osiąga jeszcze lepszy komfort wypoczynku. Zestawienie różnych komponentów przekłada się na zwiększoną elastyczność punktową oraz sprężystość podłoża. Poza tym pianka termoelastyczna wyróżnia się tym, że posiada zdolność do pamięci kształtu. Pod wpływem temperatury ciała dostosowuje się do sylwetki użytkownika, zapewniając odpowiednie wsparcie, również niezależnie od przyjętej pozycji snu. W szczególności warto jednak zaznaczyć, że materace hybrydowe SleepMed cechują się 7-strefową budową. Dobór pianek i sprężyn jest przemyślany w ten sposób, aby każda część ciała otrzymywała dostateczne podparcie, a jednocześnie odczuwała wygodę. Dlatego też poszczególne strefy w poprzecznym rozkładzie charakteryzują się inną twardością. Przykładowo strefa podparcia stóp czy uda wyróżnia się większą miękkością, podczas gdy strefa podparcia bioder i głowy wymaga większej twardości przekładającej się na stabilizację tych części ciała. W ten sposób materac lepiej także dostosowuje się do kształtu sylwetki, ponieważ wie, jak silnemu naciskowi powinien ulegać. Doskonałym tego przykładem jest chociażby model SleepMed Hybrid Premium. To materac, który oferuje równowagę między wsparciem punktowym a wygodą i swobodą ruchu, dzięki czemu zapewnia jednocześnie stabilność ciała, jak i wysoki poziom komfortu. Tego zasługą są oczywiście sprężyny kieszeniowe, ale także pianki: wysokoelastyczna VPPHR oraz termoelastyczna VitaRest. Tak przygotowana konstrukcja doskonale odciąża ciało, umożliwiając regenerujący wypoczynek, a nawet eliminując w ten sposób wszelkie dolegliwości bólowe. Materac Hybrid Premium posiada również właściwości ortopedycznem, dzięki czemu stanowi świetną inwestycję dla osób z problemami zdrowotnymi, np. schorzeniami kręgosłupa.

Zwiększona trwałość materaca

Warto także wiedzieć, że modele hybrydowe SleepMed cechują się większą trwałością niż tradycyjne rozwiązania. Dlaczego? Ponieważ dodatkowe warstwy pianek elastycznych doskonale chronią podstawę materaca, jaką są sprężyny kieszeniowe. Choć same w sobie w dużym stopniu już są odporne na odkształcenia, to efekt ten utrwalają warstwy pianek, pozwalając sprawnie funkcjonować sprężynom, nawet w przypadku dużego ciężaru ciała użytkownika. Poza tym zastosowanie dwóch warstw pianki wysokoelastycznej o różnych twardościach także przekłada się na doskonałą wytrzymałość produktu. Z kolei pianka termoelastyczna dopasowuje się do naturalnych krzywizn, nie ulegając wygięciom, a zawsze powracając do swojej pierwotnej formy, nawet po wielogodzinnym wypoczynku. Jest odporna na eksploatację oraz codzienne użytkowanie, co przekłada się na wieloletnią żywotność materaca. Decydującym czynnikiem jest tutaj także pianka FlexiFoam zastosowana na bokach wkładu. To kolejny komponent odporny na odkształcenia, a co więcej charakteryzujący się dużą przewiewnością. Modele hybrydowe SleepMed posiadają więc również doskonałe właściwości higieniczne, co ponownie zwiększa trwałość produktu. Zarówno sprężyny kieszeniowe, jak i wszystkie rodzaje pianek, cechują się zdolnością do samodzielnej wentylacji, która zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń wewnątrz wypełnienia. Pamiętajmy, że czysty materac to wieloletni materac zapewniający zdrowy sen w dłuższej perspektywie.

Odpowiedź na pytanie, czy warto zainwestować w materac hybrydowy SleepMed, jest więc prosta. Oczywiście, że tak! Jest to model znacznie przewyższający pod względem właściwości pozostałe produkty, dzięki czemu możemy cieszyć się zdrowym i wygodnym wypoczynkiem przez wiele długich lat. Poza tym połączenie pianek elastycznych oraz sprężyn kieszeniowych stanowi doskonałe rozwiązanie dla każdego, nawet w przypadku różnych preferencji odnośnie twardości podłoża do snu. Powierzchnia materaca idealnie dostosowuje się do naszych potrzeb i anatomicznej budowy ciała, zapewniając optymalny komfort oraz wsparcie.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Hybrid Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.