Mówi się, że sport to zdrowie, ale nie powinnyśmy zapominać także o tym, aby po każdym wysiłku fizycznym zapewnić sobie odpowiednią regenerację. Szczególne znaczenie ma tutaj zdrowy i długi sen, który jest uwarunkowany doborem właściwego podłoża. Dlatego też, aby wesprzeć rekonwalescencję po treningu, należy wyposażyć się w odpowiedni materac SleepMed. Jest to marka o bogatej ofercie, a właściwości jej produktów doskonale wpływają na jakość wypoczynku, tym samym zapewniając lepszą regenerację komórek oraz mięśni, a w rezultacie całego organizmu. Na dobrym materacu do snu szybciej uzupełniamy straconą energię, a nasze ciało jest w stanie sprawniej funkcjonować kolejnego dnia. Jakie konkretnie cechy powinien mieć jednak materac dla osoby aktywnej fizycznie?

Odpowiednia twardość i stabilizacja sylwetki

Aby wspierać regenerację organizmu po wysiłku fizycznym, przede wszystkim materac powinien zadbać o stabilizację sylwetki, a tym samym zachowanie prawidłowej postawy ciała, dzięki czemu unikniemy dolegliwości bólowych. Nie będzie to jednak możliwe, jeśli nasze podłoże do snu nie będzie cechowało się odpowiednim poziomem twardości. Materac powinien być na tyle twardy, aby wspierać kręgosłup w naturalnej pozycji i jednocześnie na tyle miękki, aby mógł dostosować się do naturalnych krzywizn i abyśmy my odczuwali oczekiwany komfort. Twardość podłoża zależy też od naszej wagi – ciężsi użytkownicy wymagają raczej twardszego materaca, podczas gdy osobom o szczupłej sylwetce wystarczy miękki model. Najważniejsze jest jednak to, aby zapobiegać nadmiernemu zapadaniu się ciała w materac. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się to być wygodnym rozwiązaniem, to takie podłoże nie zapewnia stabilizacji sylwetki, co w rezultacie może przełożyć się na poranne dolegliwości bólowe. Dobrym wyborem będą natomiast materace SleepMed, ponieważ posiadają one możliwość regulacji twardości zgodnie z własnymi potrzebami. Zmieniając ułożenie poszczególnych warstw w konstrukcji materaca, możemy zwiększyć lub zmniejszyć twardość. Większość modeli oferuje przynajmniej 4 opcje twardości, a niektóre nawet 6, dzięki czemu każdy użytkownik powinien znaleźć model materaca odpowiadający jego potrzebom.Materace dla osób aktywnych: jakie cechy powinny posiadać materace, aby wspierać rekonwalescencję po treningu?

Elastyczność punktowa i redukcja nacisku

Kolejnym ważnym elementem odpowiedniego materaca dla sportowca jest elastyczność punktowa. Jest to właściwość, która pozwala na dostosowanie się podłoża do naturalnych i indywidualnych krzywizn ciała, dzięki czemu jego ciężar jest równomiernie rozłożony, a nawet w przypadku najtwardszych modeli nie wywierają one nadmiernego nacisku na ciało. W efekcie sylwetka otrzymuje optymalne wsparcie oraz odczuwalny komfort, a materac redukuje ilość punktów nacisku, pozwalając na swobodny przepływ krwi i skuteczną regenerację organizmu. Doskonałym tego przykładem jest model SleepMed Hybrid Comfort Plus. To materac, który w swoim wypełnieniu opiera się na sprężynach kieszeniowych dostosowujących się do anatomicznej budowy ciała. Dodatkowo w budowie została także wykorzystana pianka termoelastyczna reagująca na temperaturę ciała i dopasowująca się do sylwetki. W rezultacie materac ugina się jedynie w miejscach nacisku, dzięki czemu jego powierzchnia może wspierać ciało punktowo, zapewniając odpowiednią stabilność konkretnych partii. W ten właśnie sposób mięśnie mają możliwość pełnej regeneracji, a kręgosłup zachowuje swoja naturalną krzywiznę. Funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego nie zostaje zakłócone, krew sprawnie przebiega przez kanały żylne, tym samym dostarczając tlen do wszystkich komórek organizmu.

Właściwości higieniczne materacy SleepMed dla aktywnych

Osoby aktywne fizycznie powinny także zwrócić uwagę na właściwości higieniczne materaca do snu. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ odpowiednia regeneracja i zdrowy sen powinny przebiegać w czystych warunkach. To też szczególnie istotna kwestia dla tych, którzy zmagają się z alergiami, a obecność pyłków oraz kurzu powoduje pogłębianie się objawów. Wtenczas sen zostaje zakłócony i nie mamy możliwości przeprowadzenia odpowiedniej rekonwalescencji ciała. Takie przypadki nie dotyczą jednak materacy SleepMed! Przykładowo model SleepMed Supreme Plus cechuje się doskonałą przewiewnością, która pozwala skutecznie odprowadzać wilgoć i zapobiega gromadzeniu się alergenów i zanieczyszczeń wewnątrz wypełnienia. To z kolei uniemożliwia rozwój pleśni szczególnie niebezpiecznej dla naszego zdrowia. Co więcej, model Supreme Plus jest wyposażony w technologię Airforce, która polega na nacinaniu wkładu materaca, tworząc kanały wentylacyjne zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza. Produkt ten wykorzystuje również hipoalergiczne materiały, przyjazne dla skóry, co także przekłada się na zwiększenie komfortu wypoczynku i lepszą regenerację organizmu. Ostatecznie materac posiada także zdejmowany pokrowiec, który śmiało można wyprać w pralce, pozbywając się ewentualnych zabrudzeń i warstwy kurzu z powierzchni podłoża. W ten sposób jeszcze lepiej dbamy o higienę swojego wypoczynku, dzięki czemu organizm ma możliwość skutecznie się zregenerować.

Trwałość i wytrzymałość materaca

Nie bez znaczenia pozostaje tutaj również aspekt wytrzymałości materaca. Aby cieszyć się w pełni treściwym wypoczynkiem, a tym samym dobrą kondycją i zdrowiem, materac powinien być odporny na eksploatację i codzienne użytkowanie. Musi być on więc wykonany z wysokiej jakości materiałów, które nie ulegają odkształceniom i zniszczeniom na przestrzeni czasu. Przykładowo materace hybrydowe SleepMed powinny wstawiać na wytrzymałe sprężyny kieszeniowe zapewniające długotrwałe wsparcie, nawet w przypadku ciężkiej wagi użytkownika. Dodatkowym atutem modeli hybrydowych jest jednak zastosowanie pianki FlexiFoam, która wykazuje dużą odporność na eksploatację i nie ulega odkształceniom – zawsze więc wraca do swojej pierwotnej formy. Podobną zdolnością cechuje się także pianka termoelastyczna VitaRest. Jest to komponent, który wyróżnia się małą podatnością na wgniecenia. W efekcie modele SleepMed są doskonałym rozwiązaniem dla osób o aktywnym trybie życia wymagających odpowiedniej regeneracji. Wyróżniają się one świetną trwałością, dzięki czemu można bez problemu z nich korzystać przez wiele lat, nie tracąc na jakości swojego snu.

Wybór odpowiedniego materaca jest kluczowy, aby zapewnić swojemu organizmowi dostateczną regenerację. Koniec końców każdy z nas chce odzyskać siły, aby pobijać kolejne wyniki sportowe. Pamiętajmy więc o tym, aby nasze podłoże do snu cechowało się powyższymi właściwościami. Pewnym rozwiązaniem będą natomiast materace SleepMed, którym nie można odmówić wygody!

wyrób medycznyMaterace SleepMed Supreme Plus, Hybrid Comfort Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.