Zadajesz sobie pytanie o to, jak wybrać materac? Dzisiaj wskażemy. jakie kwestie są kluczowe, gdy poszukujemy idealnego modelu!

Twardość: co z nią

Kiedy planujemy zaopatrzyć się w materacach trzeba pamiętać, że przede wszystkim powinien posiadać odpowiednio dopasowaną do nas twardość. Zasadniczo, przyjmuje się, że dla cięższych osób lepiej sprawdzi się model twardszy, który będzie gwarantował odpowiednie podparcie przez całą noc, a także zminimalizuje ryzyko tego, że nasze ciało będzie się zapadało, co często jest w stanie doprowadzić do wielu, niepożądanych dolegliwości bólowych. Lżejsze osoby powinny stawiać na produkty bardziej miękkie, które nie doprowadzą do nadmiernego prostowania się ciała, z czym w parze bardzo często idą naciski na konkretne miejsca w ciele, co doprowadza drętwienia kończyn. Oczywiście, bardzo istotne jest aby powierzchnia była dla nas zwyczajnie komfortowa! Materace Hilding w Sosnowcu to szeroka gama wyrobów o różnych twardościach, spośród których każdy znajdzie idealne rozwiązanie, które będzie dostosowane do jego indywidualnych potrzeb!

Materac dla Ciebie: jakie modele są dostępne w Twoim mieście?Jakie wypełnienie?

Bardzo ważną rolę pełni również wypełnienie. Pianki czy jednak sprężyny. Najpierw skupmy się na pierwszych wspomnianych wyrobach, ponieważ pianki to naprawdę szeroka gama różnego rodzaju surowców, które są w stanie dostosować się do naszych indywidualnych potrzeb. Znajdziemy między innymi wyroby z piankami:

  • termoelastyczną (jej główną zaletą jest fakt, ze reaguje na temperaturę naszego ciała, dzięki czemu pomaga się rozluźnić i zrelaksować, gwarantuje przyjemne otulenie i wspiera w przypadku kłopotów z krążeniem)
  • wysokoelastyczna (gwarantuje optymalne podparcie dla całego ciała i jednocześnie świetną wentylację),
  • lateksowa (jest bardzo trwała i komfortowa, a jednocześnie minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych)

Czy warto wybrać jednak sprężyny? Oczywiście, a zwłaszcza modele kieszeniowe, gdzie elementy wypełnienia nie dotykają się ze sobą, dzięki czemu możemy cieszyć się wysoką elastycznością punktową.

Ważne kwestie przy zakupie materaca

Co jeszcze jest tutaj zwłaszcza istotne? Naszym zdaniem na uwadze trzeba mieć chociażby właściwości antyalergiczne: tutaj bardzo istotną rolę pełni struktura wypełnienia, a także pokrowiec, w jakim dany produkt został umieszczony. Materace Hilding w Warszawie to wysokiej jakości wyroby, które każdemu z nas są w stanie zagwarantować zdrowy i spokojny sen, dlatego jesteśmy przekonani, że będzie to dobra opcja!

Wybierz materac, który będzie dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. W końcu pamiętaj, że odpowiada on za pracę całego Twojego organizmu!