Narodziny dziecka to szczególny czas w życiu każdej pary. Pierwsze miesiące życia malucha to głównie sen, dlatego też tak istotne jest, by zadbać o jego zdrowie i samopoczucie. Wybór odpowiedniego materaca jest nieodłączną składową zdrowego rozwoju dziecka. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie materaca dla malucha i gdzie możesz go dostać. 

Odpowiednie wypełnienie

Materac dla dziecka powinien być przede wszystkim bezpieczny. Surowiec z którego wykonane jest podłoże powinien być antyalergiczny i nie zawierać żadnych toksycznych składników. Dobrym wyborem są z pewnością materace lateksowe i piankowe – mają one właściwości antyalergiczne i zapewniają bardzo dobrą cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu. Dzięki temu w podłożu nie rozwijają się bakterie, ani drobnoustroje i jest ono bardzo czyste i higieniczne. Niezbyt dobrym wyborem jest zakup wodoodpornych materacy, które aktualnie oferuje wielu producentów. Surowce używane do produkcji tego typu modeli nie przepuszczają powietrza i mogą sprawić, że dziecko będzie się pocić podczas snu. Jeśli chcesz ochronić materac przed zabrudzeniami zdecydowanie lepiej kupić ochraniacz, który osłoni podłoże i ułatwi dbanie o higienę miejsca przeznaczonego dla maluszka. Produkty te możesz regularnie prać, dzięki czemu zapewnisz maluszkowi możliwie najlepsze warunki.

Stopień twardości i rozmiar

 Materace dla noworodków - jakie są dostępne w Twoim mieście?Powinieneś także zwrócić uwagę na rozmiar materaca na którym będzie spało Twoje dziecko. Obecnie na rynku znajdziesz modele w wielu rozmiarach, wśród których na pewno znajdziesz coś dla malucha. Standardowym rozmiarem materaca jest 60×120 cm. Będzie idealnym rozwiązaniem na pierwsze miesiące, a nawet lata życia dziecka. Pamiętaj, że musisz bacznie obserwować wzrost dziecka i dbać o to, by w łóżeczku miało wystarczająco miejsca. Gdy dziecko nieco podrośnie warto pomyśleć o materacu 70×140 cm, czy 80×140 cm. Dzięki odpowiedniej wielkości materaca zapewnisz swojemu dziecku wygodę i swobodę ruchów. Niesamowicie istotna jest także kwestia stopnia twardości materaca. Dziecko nie musi spać na grubym podłożu – wystarczy, że ma ono około 11-14 centymetrów. Zakup odpowiedniego materaca pozwoli dziecku na bezpieczny rozwój i zadba o kształtowanie się jego kręgosłupa. Zbyt twardy materac może sprawić, że dziecko będzie spać bardzo niespokojnie, a zbyt miękki znacznie utrudni mu zmianę pozycji. Dlatego też najlepiej wybrać średnio twardy produkt, który zapewni dziecku odpowiednie podparcie ciała i komfort.

Wybieraj odpowiedzialnie

Pamiętaj, że kupując materac dla dziecka musisz koniecznie zwrócić uwagę na atesty i certyfikaty. Tylko posiadające je produkty są naprawdę godne zaufania. Materace dla małych dzieci powinny mieć Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka. Jeśli wybrany przez Ciebie produkt jest zaopiniowany pozytywnie możesz być pewny, że materac spełnia standardy higieny i jest w pełni bezpieczny dla dziecka. Pamiętaj także o zakupie pokrowca na materac, który musi być antyalergiczny. Zapewni on dziecku spokojny sen i nie podrażni jego delikatnej skóry. Kupuj tylko w zaufanych sklepach – materace Krasnystaw i Sokołów Podlaski oferują szeroki wybór produktów dla niemowlaków. Kupując u renomowanych producentów możesz być pewien, że Twoje dziecko będzie bezpieczne.