Chcesz, by Twoje dziecko się wysypiało, a w efekcie czuło się dobrze i lepiej koncentrowało się w szkole? Jeśli tak, wybierz odpowiedni materac i akcesoria sypialniane!

Dlaczego sen jest tak istotny w życiu dziecka?

Wiele mówi się o tym, jak istotny jest sen i jakich zasad przestrzegać, by był on możliwie jak najbardziej efektywny. Nocny wypoczynek jest czymś, czego organizm potrzebuje każdego dnia, by funkcjonować prawidłowo. Ma bardzo duży wpływ na efektywną pracę mózgu, pamięć i ogólne samopoczucie. Skutki niedoboru snu są z kolei naprawdę opłakane – dziecko może mieć zdecydowanie mniej siły na poznawanie świata oraz zdecydowanie mniej motywacji do tego, by uczyć się i poznawać dzieci w swoim wieku. Ponadto wymienionym problemom mogą towarzyszyć migreny, problemy z koncentracją, a nawet nadwaga. Nieefektywny lub niewystarczająco długi nocny wypoczynek może ponadto przyczynić się do upośledzenia układu odpornościowego oraz hormonalnego.

Wymiary idealnego materaca do pokoju dziecięcego 

Sypialnia dziecięca - jak ją urządzić?Rodzice bardzo często nie wiedzą, jakie wymiary materaca będą odpowiednie do dziecięcego pokoju. Pomieszczenia przeznaczone dla najmłodszych z reguły są stosunkowo małe, dlatego warto zoptymalizować przestrzeń tak, by zmieściła się tam zarówno część sypialniana, biurowa, jak i przeznaczona do zabawy.

  • Łóżko z materacem 80×200 świetnie sprawdzi się w bardzo małym pokoju. Ma niewielką szerokość, ale jego długość sprawia, że będzie służył przez długie lata. Zasada jest taka, aby materac był minimum 20 cm dłuższy niż wzrost użytkownika, dlatego z tego typu podłoży do snu bez obaw mogą korzystać osoby o wzroście nieprzekraczającym 180 cm.
  • Materac piankowy 120×200 jest z kolei doskonałym rozwiązaniem do pokoju o nieco większej powierzchni. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż jest to opcja bardzo funkcjonalna, a zarazem przystępna cenowo. Tak duża szerokość sprawi, że od czasu do czasu na podłożu będą mogły spać dwie osoby, na przykład podczas nocowania.

Jaką poduszkę dla dziecka wybrać?

Jak się okazuje, poszukiwania odpowiednich produktów dla dziecka nie powinny kończyć się na materacu. Równie ważne są również dopasowane do jego potrzeb i preferencji akcesoria sypialniane, a w szczególności poduszki. Idealna poduszka dla dziecka to taka, która z powodzeniem podeprze jego głowę, kark oraz ramiona. Jak bowiem wiadomo, najmłodsi spędzają większość czasu w szkolnych ławkach lub przy biurku, a podczas tych działań przybierają różne, niekoniecznie ergonomiczne pozycje. Poduszka, która zminimalizuje uciążliwość dolegliwości bólowych i sprawi, że odpowiednia pozycja będzie zachowana przez całą noc to inwestycja, która przyczyni się do widocznej, bardzo istotnej zmiany.

Spodobała Ci się wizja idealnie dobranych do potrzeb Twojego dziecka produktów? Nie czekaj – zadbaj o jego samopoczucie i dopasuj wyroby do swoich osobistych preferencji!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/