Kolczyki to istotny dodatek. Dodają nam uroku, a do tego skutecznie podkreślają naszą stylizację. Jest bardzo wiele typów kolczyków, spośród których możemy wybierać. Jeśli chcemy mieć pewność, że wybrany przez nas model będzie do nas pasować, powinniśmy dobrać go pod kątem naszego kształtu twarzy. Sprawdź, jak to zrobić!

Dlaczego warto nosić kolczyki?

Kolczyki od lat cieszą się ogromną popularnością. Są jednym z najchętniej wybieranych typów biżuterii. Co jest przyczyną ich sukcesu? Nie ma wątpliwości, że wpływ na to ma fakt, w jaki sposób dopełniają stylizacje. Dzięki nim nawet prosty, zwyczajny strój może zyskać uroku. Odpowiednio dobrane kolczyki mogą podkreślić naszą urodę i atuty. Dzięki nim zmniejszymy widoczność naszych niedoskonałości. Nie można ukryć, że kolczyki zachwycają też swoim wyglądem. Możemy natknąć się na wiele pięknych, misternie wykonanych modeli. Wybór jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ta różnorodność sprawia, że każda osoba, niezależnie od tego, jaki ma kształt twarzy, ma szansę wybrać takie kolczyki, które spowodują, że stanie się bardziej czarująca. W zależności od tego, jaki kolor kolczyków wybierzemy, możemy podkreślić nasze naturalne podtony.

Kolczyki do twarzy okrągłej

Kolczyki a kształt twarzy - jak odpowiednio je dopasować?Twarz okrągła wyróżnia się swoją łagodnością i młodzieńczym wyglądem. W tym przypadku czoło jest niskie, a szerokość i wysokość twarzy są sobie równe. Osoby o tym typie twarzy nie mają wyrazistych, ostrych rysów, przez co sprawiają raczej delikatne wrażenie. Odpowiednie kolczyki powinny mieć na celu wydłużenie twarzy, poprawienie proporcji i dodanie charakteru. Świetnie sprawdzą się długie, pionowe modele. One optycznie wysmuklą twarz i spowodują, że będzie się ona wydawać dłuższa i bardziej elegancka. W tym wypadku nie musimy obawiać się przesady. Nawet bardzo smukłe, wiszące sięgające do ramion kolczyki będą pasować dla tych, którzy mają okrągłą twarz. Dobrą opcją będzie wybranie takich modeli, które mają geometryczne kształty. To zapewni iluzję bardziej zarysowanych rysów.

Kolczyki do twarzy owalnej

Twarz owalna powszechnie uważana jest za najbardziej idealna. Charakteryzuje się wysokim czołem i równymi proporcjami. Często występuje również zaokrąglony, wysunięty do przodu podbródek. Jest harmonijna, a jej posiadaczki często robią wrażenie eleganckich i poważnych. Na pewno ucieszy je fakt, że mogą sięgać po właściwie każdy rodzaj kolczyków. To wszystko za sprawą symetrycznych proporcji, do których pasują najróżniejsze kształty. Wiszące, wkrętki, geometryczne, zaokrąglone… Możliwości jest mnóstwo. Sprawdzą się zarówno delikatne, subtelne modele, jak i biżuteria w stylu maxi. Jedyną rzeczą, o której powinny pamiętać osoby o owalnej twarzy, jest to, aby unikać bardzo wąskich i długich kolczyków, jeśli zależy im na optycznym skróceniu twarzy.

Kolczyki do twarzy kwadratowej

Twarz kwadratowa łatwo rzuca się w oczy. Ma ostre, wyraźne rysy. Najbardziej charakterystyczna jest mocno zarysowana szczęka i szerokie czoło. Najlepszym przyjacielem posiadaczek twarzy kwadratowej będą kolczyki w kształcie koła czy okręgu. One bowiem optycznie złagodzą wyraziste rysy i nadadzą miękkości. Dzięki nim będziemy mogli sprawić, że szczególnie szczęka będzie wydawać się delikatniejsza. Dobrym wyborem będą również wiszące kolczyki, które będą miały dodatkowe elementy. Koniecznie unikajmy za to modeli o geometrycznych kształtach, które tylko niepotrzebnie nadadzą naszej twarzy jeszcze ostrzejszy wygląd.

Kolczyki do twarzy w kształcie trójkąta

Twarz w kształcie trójkąta to jeden z najciekawszych typów twarzy. Na pierwszy rzut oka widoczne są zarysowane, szerokie kości policzkowe. Ich przeciwieństwem jest bardzo wąski podbródek. Widzimy zatem, że istnieje tu pewna rozbieżność. Odpowiednio dobrane kolczyki pomogą nam wyrównać proporcje. Ważne będzie przede wszystkim optyczne poszerzenie dolnej części twarzy. Możemy to zrobić za pomocą kolczyków o zaokrąglonym, opływowym kształcie. One złagodzą charakterystyczne cechy i dodadzą symetrii. Zwróćmy uwagę na to, aby nie były zbyt długie, ponieważ mogłyby wtedy za bardzo wydłużyć twarz. Świetnie sprawdzą się takie modele, które będą rozszerzały się ku dołowi. Zapewnią nam dokładnie ten efekt, na jakim nam zależy. Kolczyki o geometrycznych kształtach też mogą okazać się trafionym rozwiązaniem.

Na co uważać po przekłuciu uszu?

Nie ma wątpliwości, że kolczyki są bardzo przydatne. Mogą sprawić, że nawet zwykła stylizacja stanie się ciekawa. Skutecznie podkreślają naszą urodę. Jeśli nigdy nie mieliśmy przekłutych uszu, koniecznie umówmy się na zrobienie piercingu. Na pewno nie pożałujemy tej decyzji – kolczyki dadzą nam mnóstwo nowych możliwości. Pamiętajmy jednak o tym, aby wybrać taki salon piercingu, w którym będziemy mieć pewność, że przekłucie będzie przeprowadzone prawidłowo i bezpiecznie. Po zakończeniu zabiegu piercer powinien poinformować nas, jak odpowiednio dbać o przebite dziurki. Koniecznie może okazać się zainwestowanie w produkt, którym będziemy mogli oczyszczać uszy. Może być to na przykład woda morska. Oprócz tego musimy szczególnie uważać na miejsce przekłucia. Unikajmy sytuacji, w których coś mogłoby zahaczyć o nasze uchu. Ostrożność powinniśmy zachować również podczas zasypiania. Postarajmy się nie kłaść się na stronie, na której jest nowe przekłucie. Może to sprawić, że dziurka nieprawidłowo zarośnie. W okresie gojenia zdecydujmy się raczej na spanie na plecach. Jeśli mamy wygodny, dobrze dopasowany do nas materac, taki jak produkty sleepmed.pl, na pewno nie będziemy mieli z tym problemu. W sytuacji, w której nasz materac nie zapewnia nam wystarczająco komfortu, wymieńmy go na nowy. Możemy zacząć poszukiwania od sklepu internetowego, a następnie przyjrzeć się modelom na własne oczy w sklepie stacjonarnym Gdynia.

Dobrze dopasowane kolczyki staną się dodatkiem, z którym nie będziemy chcieli się rozstawać. Dobierając je pod kształt naszej twarzy, podkreślimy naszą urodę i naturalne atuty. Niezależnie od tego, jaki typ twarzy mamy, czekają na nas piękne kolczyki, które zachwycą nas swoim stylem!

Przeczytaj także: Czynniki mające wpływ na polepszenie jakości snu