Dzisiejszy model życia wymusza na nas szukanie wszędzie oszczędności – także na poziomie snu i wypoczywania. Szukając dodatkowego czasu na ogrom wyzwań, jakie stoją przed nami, bardzo często próbujemy ograniczyć liczbę przespanych godzin, no, bo przecież kto w dzisiejszym świecie może sobie pozwolić, aby spędzić cały dzień w łóżku? Niestety smutna prawda jest taka, że w obecnych czasach niewielu z nas. A trzeba pamiętać, że nawet minimalne straty snu mają ogromny wpływ na nasz nastrój, energię i zdolności radzenia sobie ze stresem. Poprzez zrozumienie własnej potrzeby snu i tego co możemy zrobić, aby uniknąć jego chronicznego braku, można w końcu osiągnąć zdrowy harmonogram spania. W tym celu warto także zasięgnąć fachowej porady konsultanta i zdecydować się chociażby na wygodny materac Hilding Lambda.

Snu nie jesteś w stanie zastąpić niczym innym!

Wielu z nas stara się spać jak najkrócej. Jest tak wiele rzeczy, które wydają się bardziej priorytetowe, interesujące i ważne, niż uzyskanie kilku dodatkowych godzin spania, ale podobnie jak regularne ćwiczenia i zdrowe odżywianie są niezbędne dla optymalnego zdrowia i szczęścia, tak samo jest i ze snem. Jakość snu ma bezpośredni wpływ na jakość naszego życia na jawie, w tym naszej ostrości psychicznej, produktywności, równowagi emocjonalnej, fizycznej witalności, kreatywności, a nawet wagi. Żadna inna czynność nie dostarcza tak wiele korzyści przy tak niewielkim wysiłku, a pewnie też niewiele osób wie, że podczas snu… ludzki organizm jest w stanie spalić ok. 70kcal na każdą godzinę snu. Dokładnie takiej dawki energii potrzebuje organizm do prawidłowej regeneracji, a co za tym idzie, prawidłowego funkcjonowania następnego dnia.

Poza długim snem warto także postawić na wysokiej jakości materac

Hilding Lambada - materac sprężynowyDokładnie taki jak model sprężynowego materaca – Hilding Lambada. To nowoczesny materac wyposażony w 7-strefową sprężynę kieszeniową Pocket Plus (o wysokości 15 cm), która optymalizuje sprężystość oraz nadają niebywałej elastyczności. Dzięki nim ciało jest zawsze odpowiednio i bezpiecznie podparte również w miejscach naturalnych krzywizn. Dodatkowo warto podkreślić, że zastosowanie wielu różnych materiałów gwarantuje, że zarówno podparcie ciała podczas snu, jak i sprężystość produktu są na najwyższym poziomie. W tym przypadku jest to system Pocket Plus z pianką wysokoelastyczną HR (o wysokości 3 cm) i oddychającym lateksem (o wysokości 3cm), a także wykorzystana została innowatorska mata z naturalnego włókna kokosowego (wys. 4cm), która sprawi, że wstawanie z łóżka do pracy nigdy nie było tak trudne (oczywiście ze względu na niebywały komfort spania).

Dlaczego model Hilding Lambada to idealny model dla Ciebie?

To pytanie z serii retorycznych, bo wysoka sprężyna kieszeniowa gwarantuję różną twardość w zależności od strefy i zapewnia prawidłowe podparcie dla każdej części kręgosłupa (inne w strefie bioder, lędźwi czy też ramion). Dodatkowo mata kokosowa użyta do produkcji materaca nie wydziela żadnych toksyn, ani substancji, które mogłyby oddziaływać niekorzystnie na drogi oddechowego chorego. Na pewno na korzyść tego modelu może wpływać pewien istotny fakt, że materac jest dwustronny, a co za tym idzie posiada także dwie różne twardości (strona z lateksem i kokosem oraz strona z pianką wysokoelastyczną). Materac jest dostępny w wersji z pokrowcem Probiotex, czyli innowacyjną technologią Purotex, która dzięki zastosowaniu mikrokapsułek aktywnych probiotyków posiada zdolność redukcji alergenów o ponad 93%, czyniąc go tym samym najskuteczniejszym modelem dostępnym na rynku.