Hilding Makarena to materac zbudowany z 7-strefowej sprężyny kieszeniowej Multipocket, który obłożony jest z jednej strony warstwą pianki termoelastycznej Visco z dodatkiem pianki Flexifoam (o wysokości 4,5 cm), zaś z drugiej możemy dostrzec lateksowy blat o wysokości 4,5 cm. Warto wskazać, że zastosowane materiały oraz firmowe rozwiązania w połączeniu z 7 strefami twardości, która każda z nich zamknięta jest w specjalnej, oddychającej kieszonce – powodują, że podparcie kręgosłupa staje się ergonomiczne, a przede wszystkim zapewniającej użytkownikowi odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Ten model materaca firmy Hilding będzie najlepszy dla wszystkich ze zdiagnozowanymi problemami kręgosłupa, a dlaczego? Stosowne informacje znajdziecie w artykule poniżej, gdzie opisuje budowę i medyczne właściwości materaca Hilding Makarena.

Hilding Makarena jako certyfikowany produkt medyczny

Hilding Makarena - materac multipocket To jeden z nielicznych produktów, dostępnych na polskim rynku, który przeszedł szereg badań oraz testów przez co w następstwie został certyfikowanym produktem medycznym. W specyfikacji modelu Hilding Makarena znajdziemy stosowną informację, iż jego konstrukcja między innymi: przeciwdziała powstawaniu odleżyn, wspomaga znacząco w procesie rehabilitacji wad postaw, a także wpisuje się w profilaktykę wad rozwoju układu ruchowego z naciskiem na układ mięśniowo-kostny. To między innymi efekt zastosowania systemu Multipocket, gdzie każda mała sprężynka pracuje w indywidualny sposób, dzięki czemu ciało odpowiednio reaguje na nacisk wywierany przez poszczególne części ciała.

Zastosowane materiały kluczem do sukcesu

Budowę tego materaca cechuje najwyższa jakość zastosowanych materiałów. W tym przypadku użyto, cieszącą się ogromnym uznaniem, piankę termoelastyczną Visco, którą wyrożnia to, że w miejscach kontaktu z ciałem staje się niezwykle miękka i każdorazowo dopasowuje się do jego kształtu. Liczne badania oraz testy wskazały, że pianka termoelastyczna Visco redukuje napięcia mięśniowe w najbardziej efektywny sposób ze wszystkich podobnych produktów, dostępnych na rynku. Musimy pamiętać, że materac ten nie tylko daje poczucie „otulenia”, ale przede wszystkim pozwala na indywidualne dopasowanie twardości do własnych, osobistych preferencji. Na koniec warto wspomnieć o równie ważnej kwestii, iż połączenie sprężyn kieszeniowych typu MultiPocket z pianką termoelastyczną Visco oraz lateksem, pozwoliło osiągnąć niebywałą sprężystość i elastyczność oraz umożliwia swobodną cyrkulację powietrza i ciepła, co jest bardzo istotne w profilaktyce przeciwodleżynowej.

Mieć wybór to podstawa

Dlatego zdejmowany pokrowiec materaca, jest oferowany w dwóch opcjach do wyboru: Elips lub Merced i daje możliwość prania w temperaturze 60°C, co pozwala na utrzymanie higienicznej czystości przez długie lata. Pokrowiec Elipse wykonany jest z jedwabistej i miękkiej w dotyku dzianiny, bardzo elastycznej, dzięki czemu dobrze układa się do ciała na całej powierzchni spania. Pokrowiec Merced wykonany jest z miłej i jedwabistej w dotyku tkaniny z dodatkiem włókna Lycra, co zapewnia wysoki stopień elastyczności i dopasowania się do kształtu ciała, a specjalne wytłoczenia pozwalają odczuć efekt masażu i nadają nowoczesny design.