Według encyklopedycznej definicji dobranocka (inaczej wieczorynka) to nadawany na antenie radiowej lub telewizyjnej krótki program dla dzieci na dobranoc – w radiu najczęściej w formie słuchowiska, zaś w telewizji jako seriale animowane lub lalkowe. Pierwotnie nazwa ta używana była także na określenie bajek do czytania na dobranoc, np. zbiory dobranocek (wieczorynek), najpiękniejszych dobranocek czy dobranocek na każdy dzień roku. Wieczorynki (dobranocki) zyskały ogromną popularność w krajach bloku socjalistycznego i gromadziły wieczorami rzesze dzieci przed telewizorami. W państwach będących pod dominacją ZSRR był to często jedyny program telewizyjny w ciągu dnia przeznaczony dla dzieci. W większości państw kapitalistycznych nie powstała żadna forma dobranocek (wieczorynek). Zastępowane były one raczej przez kanały tematyczne lub kilkugodzinne pasma dedykowane dzieciom. I tak jak kiedyś dobranocka wprost kojarzyła się ze wspólnymi wieczorami w towarzystwie „Misia Uszatka” czy „Bolka i Lolka” tak dzisiaj Dobranocka dla świadomego konsumenta może kojarzyć się wprost z flagowym modelem materaca dziecięcego Hilding o nazwie Dobranocka właśnie.

Jaki materac dla najmłodszej pociechy?

Rodzice często stają przed trudnym wyborem, jaki materac dla dzieci wybrać. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Materac powinien być idealnie dopasowany, czyli nie może być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Może to być średnio twardy materac, jednak musimy pamiętać, że każdorazowo materace powinny być dopasowywane indywidualnie do użytkownika. Przede wszystkim musimy kupić dla swojego malucha wysokiej jakości materac pamiętając o jego bezpieczeństwie. Należy pamiętać, że kości dzieci wciąż się rozwijają, a ich ciała potrzebują znacznie większego wsparcia niż nasze dorosłe. Dorośli mogą znaleźć komfort i wsparcie dzięki szerokiej gamie materiałów i poziomów sprężystości, ale dla dzieci sprężystość jest zawsze lepsza. Jeśli jest dla ciebie przytulny, prawdopodobnie jest zbyt miękki dla twojego dziecka.

Na całe szczęście są modele dedykowane niemowlakom

Hilding Kołysanka - materac dziecięcy Na szczycie najczęściej wybieranych modeli dla najmłodszych uplasował się Hilding Dobranocka, który od kilku lat dumnie dzierży fotel lidera. Dlaczego? To następstwo między innymi zastosowanej konstrukcji oraz wysokojakościowych materiałów. Materac ten cechuje się dwustronnością oraz nieprzemakalnością, która w przypadku niemowlaków jest niezwykle ważna. Materacyk ten posiada unikatowy wkład na bazie przewiewnej, profilowanej pianki Flexifoam (o wysokości 10cm), którą okala dodatkowa warstwa naturalnego włókna kokosowego z domieszką lateksu. Takie rozwiązanie pozwala na zabezpieczenie materaca przed nadmierną wilgotnością, a co za tym idzie, także przed niepożądanym odkształcaniem.

Praktyczne i bezpieczne – takie właśnie są produkty marki Hilding

Nieprzypadkowo model dziecięcy Hilding Kołysanka może poszczycić się pozytywną opinią, wydaną przez Instytut Matki i Dziecka (nr Op-4850-51; ważna do 15.05.2022 roku), gdyż oferowany w komplecie z materacem, pokrowiec Lotus został wykonany z naturalnych, antyalergicznych oraz wolnych od wybielaczy optycznych (OB Free) materiałów, stając się tym samym najbezpieczniejszym i najlepszym rozwiązaniem dla najmłodszych członków naszej rodziny. Na pewno także użyte materiały docenią rodzice, gdyż zdejmowany pokrowiec jest łatwy w czyszczeniu, a także możliwe jest jego branie w temperaturze do 40*C.