Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że niektórzy mężczyźni uwielbiają o siebie dbać. Faceci również potrzebują się zrelaksować i odpocząć. Ich praca, dużo częściej niż kobiet, wymaga dużej sprawności fizycznej, więc odbycie długiej kąpieli w gorącej wodzie może uśmierzyć ból ich mięśni. Zadbaj o siebie i spraw sobie spa w domowym zaciszu! Uwierz nam, że nie będzie to trudne, a Twoje ciało Ci za to podziękuje! 

Organizacja domowego spa

Zanim rozpoczniesz swoją pielęgnację, czyli to, co w domowym spa jest najważniejsze, zacznij od upewnienia się, że atmosfera i nastrój w wybranym pomieszczeniu jest taka, jaka powinna być. Od czego zacząć?

  • Domowe spa dla mężczyzny!wybór pomieszczenia – oczywistym miejscem na domowe spa jest oczywiście łazienka, ale nie musisz zamykać się tylko na jedno pomieszczenie. Dobrym wyborem będzie również salon, gdzie będziesz mógł odpocząć na kanapie lub sypialnia, gdzie łóżko będzie najwygodniejszym miejscem.
  • oświetlenie – nasz organizm nie lubi ostrego światła, a zwłaszcza wtedy kiedy jest zmęczone, dlatego postaw na rozproszone ciepłe światło. Zapewnić Ci to mogą świeczki lub lampki dekoracyjne. Te pierwsze dodatkowo sprawią, że w pomieszczeniu będzie ciepło i będzie przyjemnie pachniało. Wybierz odpowiedni dla siebie zapach, np. drzew, lasu lub takiego, który dobrze Ci się kojarzy.
  • dźwięki – przygotuj swoje uszy na błogi relaks. W tym celu puść w głośniku, z telefonu czy laptopa ulubioną muzykę. Najlepiej, aby piosenki były w formie playlisty, która sama będzie przełączać piosenki. To sprawi, że będziesz mógł całkowicie skupić się na sobie. Inną opcją jest włączenie sobie podcastu, którego dawno nie słuchałeś z powodu braku czasu. A jeśli od jakiegoś czasu masz ochotę przeczytać jakąś książkę, ale przez swój rozkład dnia niekoniecznie masz na to czas, to świetnym pomysłem będzie wysłuchanie owej książki w audiobooku. Jest to świetna alternatywa dla zabieganych ludzi.
  • zapachy – różne zapachy również są bardzo ważne podczas domowego spa. Możesz wlać do wanny z wodą kilka kropel ulubionego olejku, który sprawi, że w łazience będzie przepięknie pachniało. Jeśli wybrałeś sypialnię lub salon jako miejsce swojego spa, to koniecznie rozstaw w tych pomieszczeniach świece zapachowe lub kadzidełko. To z całą pewnością umili Ci ten czas!
  • wanna – koniecznie zadbaj o to, aby wanna nie była nudna, a w tym celu możesz wrzucić do wody sól, kulę do kąpieli, różne olejki czy płatki kwiatów. Będzie to przepięknie wyglądało, a dodatkowo kula do kąpieli nada wodzie przepięknego zapachu i koloru!

Kiedy już będziesz mieć przygotowane pomieszczenia, w których będziesz dbać o swoje ciało i umysł, przyszedł czas na potrzebne Ci w tym celu kosmetyki! Czego użyć do domowego spa?

Kosmetyki potrzebne Ci podczas domowego spa! 

  • głębokie oczyszczenie – swoje domowe spa możesz rozpocząć od rozebrania się i wejścia do wanny wypełnionej gorącą wodą. Usiądź wygodnie i rozkoszuj się tą chwilą. Po chwili możesz przystąpić do pierwszego etapu, czyli głębokiego oczyszczania skóry peelingiem. Nałóż produkt na dłonie i rozprowadź go po swoim ciele. Peelingowanie ciała sprawi, że skóra Twojego ciała będzie miękka i wyjątkowo delikatna.
  • zadbaj o brodę – domowe spa to idealny czas, aby zadbać o swoją brodę, jeśli jesteś jej posiadaczem. Produktem, który możesz nałożyć na czas siedzenia w wannie jest, olejek do brody, który głęboko nawilży włoski na Twojej twarzy. Ten produkt ma wiele zapachów, więc z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie!
  • skóra twarzy – aby zadbać o swoją cerę, możesz nałożyć na twarz mocno regenerującą maseczkę w płachcie. Sprawi ona, że Twoja skóra będzie mocno odżywiona, delikatna i gładka w dotyku.
  • zachowaj ciepło – świetnym sposobem na zachowanie ciepła ciała po gorącej kąpieli będzie nałożenie na siebie czegoś. Idealnym wyborem jest szlafrok froterowy, który jest bardzo miękki i ciepły. Możesz w nim usiąść na kanapie przed telewizorem i obejrzeć ulubiony film, zajadając się ulubionymi smakołykami.

Spa dla mężczyzn niewiele różni się od tego dla kobiet. Warto, niezależnie od płci, od czasu do czasu organizować sobie takie relaksujące wieczory. Po tak spędzonym dniu kolejny z pewnością będzie łatwiejszy!