Materac zapewnia zdrowy sen poprzez zagwarantowanie komfortowego wypoczynku. Coraz częściej jednak mamy problem z ich dopasowaniem pod kątem rozmiaru. Przez to, zazwyczaj wybieramy zbyt wąskie lub szerokie modele, które pomimo spełniania swojej funkcji, zajmują za dużo miejsca w sypialni. Jak zatem wybrać materace do spania?

Materace Fit.4.Sleep a szerokość

Szerokość produktów do spania zazwyczaj dopasowuje się względem zakupionej ramy łóżka lub dostępnego w sypialni metrażu. W ten sposób wiemy, czy kierować się przy mniejszych modelach, takich jak materace 80×200 cm lub większych – 180×200 cm. Jednak, oprócz tego, warto przeanalizować, kto tak naprawdę będzie użytkownikiem łóżka. Mowa tutaj oczywiście o pojedynczej osobie lub parze. A dlaczego jest to takie ważne? Jak się okazuje, rolę w zapewnieniu komfortowego wypoczynku dodatkowo spełnia odpowiednio duża dostępność miejsca. W przypadku singli zaleca się materace Fit.4.Sleep nie mniejsze, niż 80×200 cm. Górna granica nie istnieje – jeśli lubimy mieć dużo miejsca oraz rozpychamy się, to możemy postawić na większe modele, takie jak 120×200 lub 140×200 cm. Natomiast, w przypadku par warto wykonać test. Polega on na położeniu się partnerów na wznak na materacu ze splecionymi za głową dłońmi. Jeśli łokcie się dotykają, to znak, aby wybrać szerszy produkt. Zaleca się tutaj przynajmniej materace 120×200 cm.

Materace Fit.4.Sleep a długość

Rozmiar ma znaczenie, czyli jak dopasować do siebie materace Fit.4.SleepStandardowo, dla nastolatków czy dorosłych, na rynku dostępne są materace Fit.4.Sleep, które mają długość 200 cm. Jednak mogą one mieć różne wymiary, zatem czy wiemy, co wówczas wziąć pod uwagę. Jak się okazuje, pierwszym elementem jest wzrost, gdyż podłoże do spania powinno być generalnie około dziesięciu lub piętnastu centymetrów dłuższe od naszego cała. Oznacza, że jeśli mamy np. 170 cm wzrostu, to zalecanym dla nas modelem będzie materac o długości około 200 cm. Jak się okazuje, statystycznie 200 cm to uniwersalna długość, jednak czy zawsze? Czasem osoby niższe i mające mniejsze mieszkanie są zmuszone kupić mniejsze łóżko, a nie zawsze mają możliwość znalezienia odpowiednich produktów wysokiej jakości. Z uwagi na to, możemy postawić na materace 90×200 lub mniejsze, bardziej dopasowane modele – 90×190! Właśnie dlatego warto już dziś sprawdź, które produkty od Fit.4.Sleep wyróżniają się unikalną długością!

Materace Fit.4.Sleep – co jeszcze uwzględnić przy wyborze? 

Rozmiar podłoża do spania to nie jedyna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę. Materace Fit.4.Sleep różnią się licznymi cechami, z uwagi na co powinny by idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Wyróżnić tutaj można wiek czy stan zdrowia, jednak to nie jedyne kwestie, na których powinniśmy się skupić. Przede wszystkim ważny jest rodzaj wypełnienia, który jest w stanie zaaprobować nam odpowiednie wsparcie kręgosłupa, rodzaj komfortu oraz liczne właściwości.

Statystycznie, na sen przeznaczamy około ⅓ swojego życia, co w przeliczeniu stanowi osiem godzin dziennie. Z uwagi na to, warto już dziś zainwestować w nowoczesne produkty do spania, takie jak Fit.4.Sleep i cieszyć się komfortowym wypoczynkiem.