Urządzając sypialnię, bierzemy pod uwagę kolor ścian, styl wnętrzarski, meble, dodatki oraz wygodne łóżko. Jest ono niezwykle ważne, gdyż ma znaczący wpływ na jakość oraz długość naszego wypoczynku. Na współczesnym rynku wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje ram, które różnią się między sobą nie tylko wyglądem. A co warto o nich wiedzieć?

Jakie są rodzaje łóżek?

Każde łóżko jest inne, co wynika z charakterystycznego podziału na modele drewniane, metalowe, tapicerowane i kontynentalne. Co więcej, jedne z nich mogą być bez zagłówka https://sleepinghouse.pl/artykul/lozko-bez-zaglowka-czyli-bez-oparcia-czy-warto-takie-kupic, a inne z. Jest on zarówno praktyczny, jak i stanowi element dekoracyjny. Jednak czy wiemy, czym wyróżniają się poszczególne rodzaje łóżek i dlaczego warto w nie zainwestować?

Łóżko drewniane

Rodzaje łóżek a aranżacjaNie ma co ukrywać, łóżka drewniane są doskonałe pod każdym względem! Drewno jest materiałem plastycznym oraz wdzięcznym w obróbce. Jednocześnie może być odporne na działanie czynników środowiskowych i mechaniczne uszkodzenia. Musimy jednak uważać przy jego czyszczeniu.

Łóżko metalowe

Rama łóżka może być również metalowa. Materiał ten wyróżnia się solidnością oraz trwałością, przez co jest w stanie zagwarantować komfortowy wypoczynek. Wielu z nas wybiera je z uwagi na praktyczność – są niezwykle łatwe do utrzymania w czystości, a także niezwykle eleganckie!

Łóżko tapicerowane

Tego typu modele są w całości pokryte wytrzymałą i niezwykle elastyczną tapicerką. Obejmuje to zarówno ramę, jak i o nóżki czy zagłówek. Kolor tapicerki wybieramy na podstawie aranżacji sypialni, przez co jest w stanie łatwo się wkomponować. Oprócz tego jest ono wygodne i łatwe do utrzymania czystości z uwagi na odporną na ścieranie tkaninę.

Łóżko kontynentalne

Model ten nie posiada klasycznego stelaża drewnianego, a skrzynię wypełniona sprężynami bonellowymi. Przekłada się to na lepsze podparcie materaca oraz wysoka sprężystość. Modele te są chętnie wykorzystywane w hotelach z uwagi na swój wyjątkowy wygląd.

Jak dopasować łóżko do aranżacji sypialni?

Każdy rodzaj łóżka ma swój unikalny charakter. Oznacza to, że może wpasować się w poszczególne aranżacje w większy lub mniejszy sposób. A które modele sprawdzą się idealnie w stylu klasycznym, industrialnym i glamour?

Sypialnia w stylu klasycznym

W stylu klasycznym dominuje przede wszystkim elegancja oraz ponadczasowość. Ta harmonia, prostota, umiar, a także stonowana kolorystyka nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru. Nic zatem dziwnego, że idealnie wpasuje się tutaj łóżko drewniane, tapicerowane i kontynentalne!

Sypialnia w stylu industrialnym

Styl industrialny jest przez nas coraz częściej wybierany. Odznacza się niewielką ilością dekoracji, co wiąże się z minimalizmem, a także pokazywaniem konstrukcji murowanej, żelbetonowej czy stalowej. Nic zatem dziwnego, że najlepiej w takiej sypialni sprawdzi się łóżko metalowe!

Sypialnia w stylu glamour

Styl glamour charakteryzuje się przepychem, masywnymi meblami oraz wyjątkowymi zdobieniami. Samo wnętrze odznacza się dodatkowo elegancją, a jednocześnie jest niezwykle przytulne. W tym przypadku najlepszą opcja będzie łóżko tapicerowane lub kontynentalne, które dodatkowo podkreśli charakter wnętrza.

Z czego składa się komfortowe łóżko?

Bez dwóch zdań komfortowe łóżko to nie nie tylko sama rama. Główną rolę w zapewnieniu zdrowego wypoczynku odgrywa tutaj materac wraz z poduszką i kołdrą. A co warto o nich wiedzieć?

Materac

Materac https://sleepinghouse.pl/157-materace-80×190-cm odpowiada za zdrowy sen, gdyż jest w stanie niemalże idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała. Pozwala to na wsparcie kręgosłupa oraz stabilizację całej sylwetki.

Poduszka

Poduszka przyczynia się do prawidłowego wsparcia górnych partii ciała, do których zalicza się przede wszystkim głowa, barki oraz kręgosłup w odcinku szyjnym. Dzięki zagwarantowaniu komfortowych warunków redukuje ryzyko porannych bólów głowy.

Kołdra

Kołdra zaliczana jest do akcesoriów sypialnianych dostępnych w sklepie internetowym https://sleepinghouse.pl/. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie nam komfortu termicznego oraz przyjemnego wrażenia otulenia.

Nie ma co ukrywać – komfortowe łóżko to niezwykle ważny element każdej sypialni. Jednak zadbajmy również, aby odpowiednio wkomponować się w aranżację tego pomieszczenia. Wówczas stworzymy spójną całość!