Jeśli jeszcze nie słyszałeś o zbawiennych właściwościach materacy termoelastycznych to koniecznie przeczytaj ten artykuł. 

Materace termoelastyczne – cechy 

Materace termoelastyczne to innowacyjne produkty, które potrafią dopasowywać się do naturalnych krzywizn ciała i pod wpływem temperatury zapewnić przyjemne uczucie otulenia, pozwalając odprężyć mięśnie oraz stawy po ciężkim dniu. Materace z pianką memory mają za zadanie podtrzymywać sylwetkę i zapewniać jej regenerację. Nie wywierają nacisku na ciało, poprawiają krążenie krwi, a także pomagają utrzymać prawidłową pozycję przez całą noc. Materace termoelastyczne zapamiętują także pozycję osoby śpiącej i tworząc spersonalizowane podłoże. Charakteryzują się wysoką elastycznością, dlatego po wstaniu z łóżka materace przyjmują z powrotem swoją pierwotną formę. Tego typu modele sprawdzą się w sypialniach osób, którym zależy na wysokim komforcie i jakości snu.

Optymalna sztywność 

Materace termoelastyczne - dla kogo to dobra opcja?Pierwszy materac należący do modeli termoelastycznych to Hilding Salsa. Jest to świetny produkt dla par, szczególnie ze znaczną różnicą wzrostu i wagi. Wkład materaca został wypełniony innowacyjną pianką FlexiFoam, która zapewnia optymalną sztywność. Model posiada aż siedem stref o zróżnicowanej twardości, dlatego stanowi świetne wsparcie kręgosłupa i gwarantuje idealny rozkład punktów nacisku ciała na powierzchnię materaca. Wierzchnia warstwa została wykonana z termoelastycznej pianki Visco, która potrafi reagować na temperaturę ciała i dopasowuje się do kształtu sylwetki. Dzięki temu materac zmniejsza napięcie mięśni i odciąża stawy. Jeden z dostępnych pokrowców – Velvet, wykorzystuje technologię Purotex. Mikrokapsułki zawarte w produkcie stopniowo pękają i uwalniają probiotyki, zwalczające alergeny. Dzięki swoim prozdrowotnym właściwościom, Hilding Salsa otrzymał status wyroby medycznego. Szereg dokładnych badań i analiz sprawiły, że jest to produkt godny zaufania.

Dwa rodzaje pianek  

Kolejny materac z kolekcji produktów termoelastycznych to Hilding Rumba. Jest to model, który skonstruowano z dwóch rodzajów pianek. Pierwsza z nich to profilowana, wysoce elastyczna pianka Velvet Touch. Tworzy ona solidną podstawę i zabezpiecza sylwetkę przed zapadaniem się w głąb materaca. Drugi rodzaj to termoelastyczna pianka Visco, która potrafi reagować na temperaturę ciała, dopasowując się do jego ułożenia i zmniejszając napięcie mięśni. Hilding Rumba gwarantuje dogłębną regenerację i sprawia, że rano wstaje się wypoczętym. Pianka Velvet Touch charakteryzuje się wysoką sprężystością i twardością, dzięki czemu materac zapewnia optymalne wsparcie i stabilizację ciała. Produkt posiada właściwości przeciwodleżynowe, a jego prozdrowotne właściwości zostały potwierdzone przez otrzymanie statusu wyrobu medycznego.

Materace wymienione w tym artykule to produkty najwyższej jakości, które będą służyć Ci przez wiele długich lat. Zamów swój egzemplarz już dziś!