Najlepszy materac dla pary, a może duża powierzchnia do snu dla singla? Jesteśmy przekonani, że prawdziwym strzałem w dziesiątkę będzie tutaj materac piankowy 160×200. Dlaczego? Przekonasz się z naszego dzisiejszego artykułu – zapraszamy do lektury.

Materac piankowy – dlaczego warto?

Dlaczego warto jest postawić na wysokiej jakości materac piankowy? Powodów jest naprawdę bardzo wiele. Jest to szeroka gama różnego rodzaju produktów, pośród których każdy znajdzie idealną opcję dla siebie! Znajdziemy tutaj naprawdę wyroby, na przykład wypełnione pianką termoelastyczną, która świetnie reaguje na temperaturę naszego ciała i przystosowuje się do jego krzywizn, przyjemnie nas otulając. Osoby, które preferują jednak stabilniejsze podparcie swoją uwagę powinny zwrócić, chociażby na modele, które zostały wypełnione pianką wysokoelastyczną, która przez całą noc utrzymuje nasze ciało w prawidłowej pozycji. Dodatkowo musimy wspomnieć, że omawiane materace są bardzo trwałe, nie odkształcają się i bez wątpienia będą dbać o nasz komfort przez naprawdę długi czas.

Co z twardością?

Materac piankowy - jakie powinien posiadać właściwości?Warto jest także wspomnieć, że bardzo istotną rolę odgrywa twardość. Na szczęście, omawiane dzisiaj materace piankowe występują w naprawdę bardzo wielu wariantach, a co za tym idzie każdy znajdzie odpowiednią opcję dla siebie. Dla kogo model bardzo miękki? Przede wszystkim dla osób lżejszych (zakłada się, że zaleca się je użytkownikom ważącym maksymalnie 60 kilogramów). Niestety, jeśli materac będzie za miękki po prostu będziemy się na nim zapadać, co w ostateczności sprawia, że nie możemy znaleźć komfortowej pozycji do snu, a także ano musimy zmagać się z szeregiem dolegliwości bólowych, a nawet, patrząc w dłuższej perspektywie z różnego rodzaju chorobami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. Ciężsi z nas powinni wybierać modele twardsze, które zapewnią odpowiednie podparcie przez całą noc. Dodajmy jednak, że mitem jest, że twardy materac jest zdrowszy – zbyt twardy wyrób będzie sprawiał, że nasze ciało będzie się nadmiernie prostować, co również nie jest wskazane!

O czym pamiętać? 

Warto jest zwracać uwagę jeszcze na kilka kwestii. Ważne jest, chociażby to, w jakim pokrowcu nasz materac został umieszczony. Dzięki odpowiedniej powłoce łatwiej będzie nam utrzymać wysoki poziom higieny w łóżkach, zwłaszcza że wyroby, które są wypełnione pianką zaleca się dla osób, które muszą zmagać się z alergią. Oczywiście, istotną rolę odgrywa tutaj też rozmiar – jak zostało wspomniane już na samym początku, dla par strzałem w dziesiątkę będą, chociażby wyroby  o wielkości 160 × 200. Wiele jednak zależy od stelaża, z jakiego korzystamy czy też ramy naszego łóżka – nie należy bagatelizować tych kwestii, ponieważ również od nich w dużej mierze zależy nasz komfort wypoczynku.

Materac piankowy – bez wątpienia jest to idealna opcja dla singla. Nie ma nad czym się tutaj zastanawiać – zacznij szukać idealnego dla Ciebie!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/