Materac do spania 90×190 to doskonały wybór dla osób śpiących pojedynczo, o niezbyt wysokiej wadze i średnim wzroście. Taki materac bardzo dobrze sprawdzi się przede wszystkim dla nastolatków. Na jakie model materaca 90×190 warto zwrócić uwagę i kto zyska na zmianie starego produktu na model nowoczesny? Podpowiadamy.

Co wyróżnia materac 90×190 do spania? Jakie są jego zalety?

Jaki materac do spania wybrać? To pytanie zadaje sobie wielu użytkowników, którzy chcą zmienić dotychczasowy, stary model materaca na nowy i innowacyjny produkt. Jeśli chodzi o materac do spania 90×190, to może być on doskonałym wyborem dla nastolatków, a także osób lekkich i niższych lub o średnim wzroście (maksymalnie 175 centymetrów). Można zdecydować się na materac kieszeniowy 90×190 lub na model piankowy. Dobrym rozwiązaniem jest zakup materaca Hilding Breakdance, przeznaczonego przede wszystkim dla dzieci i nastolatków. Do najważniejszych zalet tego modelu, można zakwalifikować następujące cechy charakterystyczne:

  • siedem stref twardości, które dopasowują się do budowy anatomicznej użytkownika i zapewniają doskonała wsparcie kręgosłupa,
  • materac wykonany z pianki FlexiFoam, która charakteryzuje się wysoką elastycznością i sprężystością, jest to nowoczesna pianka poliuretanowa, zapewniająca wysoki komfort użytkowania,
  • materac odwracalny, a regularna zmiana stron zapewnia wysoki poziom higieny oraz optymalny poziom wentylacji (co ma szczególne znaczenie dla alergików),
  • 5 lat gwarancji od producenta,
  • materac antyalergiczny, który nie zawiera żadnych substancji niebezpiecznych, szkodliwych lub alergizujących,
  • model ten ma dwie twardości (H2 i H3), co jest świetnym rozwiązaniem w przypadku dorastających dzieci, których waga ulega zmianie,
  • do materaca dołączony jest wyjątkowy pokrowiec Young, dedykowany młodzieży, z ciekawym wzorem oraz o podwyższonej odporności na ścieranie, jest to pokrowiec zdejmowalny, który można prać nawet w 60 stopniach Celsjusza (tak wysoka temperatura pozwala na pozbycie się alergenów, bakterii, roztoczy).

Jaki rozmiar materaca do spania wybrać?Materace do spania 90×190 najlepiej sprawdzą się więc w przypadku nastolatków, chociaż mogą być odpowiednie także dla osób dorosłych, które ważą mniej niż 80 kilogramów i nie są zbyt wysokiego wzrostu. Taka szerokość jest komfortowa, wygodna i zapewnia dosyć dużą swobodę ruchów, natomiast długość 190 centymetrów jest w sam raz dla osoby o wzroście 160-175 centymetrów.

Materace do spania – w jakich rozmiarach są produkowane?

Jaki rozmiar materaca do spania wybrać? Materace do spania są produkowane w różnorodnych rozmiarach, przy czym do najpopularniejszych i najczęściej wybieranych można zakwalifikować następujące: 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200 i 180×200. Rzadziej spotykane są modele o szerokości aż 200 lub 220 centymetrów, a także te materace, których długość jest mniejsza lub większa niż 200 centymetrów. Warto zaznaczyć, że dla młodzieży polecane są materace o długości 180 lub 190 cm, natomiast dla osób bardzo wysokich materace, których długość sięga nawet 220 cm. Należy pamiętać o tym, że nie wszyscy producenci mają w swojej ofercie materace o niestandardowej długości lub szerokości.

Kto zyska najwięcej na zmianie starego materaca na nowoczesny materac do spania?

Materac do spania powinien być przede wszystkim komfortowy, wygodny, zdrowy, bezpieczny i higieniczny. Oznacza to, że osoby, które są użytkownikami starych, czasami zniszczonych lub zużytych materacy do spania, powinny zdecydować się na ich wymianę. Warto zaznaczyć, że modele materacy sprzed kilkunastu lat często są mało innowacyjne i opierają się na starszych technologiach (na przykład są to materace bonellowe, nieodpowiednie dla kręgosłupa). Obecnie marka Hilding ma w swojej ofercie wysokiej jakości materace, zarówno sprężynowe, jak i piankowe, w których zastosowano nowoczesne i innowacyjne technologie. Firma Hilding to producent materacy, łóżek, stelaży i różnych akcesoriów do sypialni, które charakteryzują się przede wszystkim bardzo dobrą jakością, a także dopasowaniem do potrzeb współczesnych użytkowników. Kto więc najwięcej zyska na zmianie starego materaca na model nowoczesny? Przede wszystkim alergicy, którym zależy na innowacyjnych rozwiązaniach, na przykład wkładzie z maty kokosowej, materiałach niealergizujących, pokrowcach antybakteryjnych oraz profilowaniu i nacięciach we wkładzie. Po drugie, taki nowoczesny materac jest bardzo ważny dla osób z bólami kręgosłupa, reumatyzmem, a także dla użytkowników rozwijających się, na przykład młodzieży. Ogólnie można jednak uznać, że praktycznie wszyscy użytkownicy zyskają na wymianie starego materaca na model nowoczesny, ponieważ poprawi się wygoda, higiena i komfort.