Wielu świeżo upieczonych rodziców nie potrafi rozstać się ze swoim maluchem. Dlatego też sporo z nich decyduje się dzielić swoją przestrzeń wypoczynkową z dzieckiem, najczęściej umieszczając je na środku łóżka między rodzicami. Tego typu rozwiązanie nie jest złe z punktu jakości snu każdego użytkownika, jednakże pod warunkiem, iż posiadamy faktycznie odpowiedni materac, przystosowany także do potrzeb dziecka. Pojawia się więc pytanie, jaki model materaca SleepMed będzie najlepszym wyborem dla wspólnego snu rodziców z maluchem? W tym artykule postaramy się znaleźć na nie odpowiedź!

Materac o odpowiednim rozmiarze posiadający zdolność redukcji ruchuJaki materac SleepMed wybrać dla wspólnego snu z dzieckiem?

Śpiąc razem z dzieckiem, przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że nasze ruchy w trakcie wypoczynku mogą zakłócać sen malucha. Szczególny problem pojawia się też wtedy, gdy nie posiadamy dostatecznie dużego materaca, a wtenczas ruchy rodziców są jeszcze bardziej odczuwalne przez dziecko. Koniec końców powinniśmy być świadomi tego, że masa naszego ciała jest większa, a tym samym wywieramy większy nacisk na podłoże, co przenosi się na doświadczany komfort maluszka. Dlatego też w takiej sytuacji warto zdecydować się na jeden z modeli materacy SleepMed. Są to bowiem produkty, które cechują się zdolnością do minimalizacji drgań i redukcji ruchu mogącego zakłócać wypoczynek innych użytkowników. Dobrym wyborem jest przykładowo model SleepMed Hybrid Supreme Plus. To materac zdecydowanie wyróżniający się obecnością sprężyn kieszeniowych, która przekłada się na redukcję ruchu podczas zmian pozycji snu. Sprężyny w indywidualny sposób reagują na użytkownika i działają niezależnie od innych elementów, dzięki czemu ugięcie jednej z nich nie wpływa na pracę pozostałych sprężyn. W rezultacie maluszek nie jest w stanie nawet odczuć nacisku rodziców materac, a więc może cieszyć się spokojnym wypoczynkiem. Co jednak z kwestią rozmiaru materaca? On także odgrywa istotną rolę, gdyż każdy z użytkowników wymaga odpowiednio dużej przestrzeni do snu, aby móc również swobodnie się poruszać i nie zakłócać przy tym wypoczynku innych osób. Dlatego też chcąc dzielić jedno łóżko ze swoim dzieckiem, warto rozważyć zakup większego modelu materaca, np. 160×200 czy nawet 180×200. Wtenczas będziemy mieć pewność, że każdy z rodziców i oczywiście maluszek posiada dużo miejsca dla komfortowego snu.

Materac o właściwościach antyalergicznych

Małe, nowo narodzone dziecko to wrażliwa istota, która posiada szczególnie czuły organizm. Z tego też względu jako rodzice powinniśmy zatroszczyć się o to, aby maluch wypoczywał w naprawdę czystych warunkach. Nie jest to jednak możliwe bez uwzględniania odpowiedniego materaca do snu. Powinien on cechować się właściwościami antyalergicznymi, które uchronią dziecko przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń czy niewłaściwych materiałów zastosowanych w produkcji materacy. Warto zatem rozważyć zakup produktów SleepMed, ponieważ w kwestii higienicznego środowiska wypoczynku nie mają one sobie równych! Przede wszystkim wyróżniają się doskonałą przewiewnością, która pozwala na swobodną cyrkulację powietrza wewnątrz wypełnienia podłoża, co z kolei zapobiega magazynowaniu się zanieczyszczeń i wilgoci. Doskonałym tego przykładem jest chociażby model SleepMed Supreme Plus. Opiera się on na zastosowaniu wysokoelastycznej pianki VPPHR, która zapewnia maksymalny obieg powietrza wewnątrz wkładu materaca. Dzięki temu jest odporna na wszelkiego rodzaju alergeny mogące negatywnie wpłynąć na jakość snu nie tylko dziecka, ale także rodziców. Poza tym materac Supreme Plus posiada zdejmowany pokrowiec – możliwe jest jego wypranie w pralce w temperaturze do 60 stopni Celsjusza, a to także przekłada się na czystsze warunki wypoczynku. Finalnie stosowane w materacach SleepMed materiały są w pełni bezpieczne dla zdrowia człowieka, o czym świadczy certyfikat Oeko-Tex Standard 100 czy Nordic Swan Ecolabel odnoszący się do pianki Naturalis wykorzystanej w modelach z kolekcji Natura. To kolejny dobry wybór w przypadku rodziców śpiących razem ze swoim dzieckiem. Materace SleepMed Natura Plus posiadają jeszcze więcej korzystnych dla zdrowia właściwości, a w głównej mierze wyróżniają się tym, iż bazują wyłącznie na naturalnych materiałach, rezygnując z syntetycznych tworzyw, które mogą być szkodliwe dla maluszków. Dzięki temu też podłoże do snu cechuje się większą przewiewnością, ograniczając ilość zanieczyszczeń, kurzu i mikroorganizmów. Dodatkowo materace Natura Plus posiadają w piance olej rycynowy, który również wyróżnia się właściwościami hipoalergicznymi.

Materac o odpowiedniej twardości i wysokiej elastyczności punktowej

Aby móc zapewnić swojemu dziecku komfortowy i zdrowy sen, należy także pamiętać o doborze materaca o odpowiedniej twardości. Skoro zdecydowaliśmy się na wspólny sen z maluchem, musimy rozważyć to, czy nasz dotychczasowy materac będzie zdrowym rozwiązaniem dla ciała dziecka. Koniec końców jego organizm szybko się rozwija, a to oznacza, że wymaga stabilnego wsparcia, które przekłada się na zachowanie prawidłowej postawy ciała i ostatecznie poprawne kształtowanie się sylwetki. Dlatego też zbyt miękki materac może być tutaj słabym wyborem, również pod tym względem, że istnieje ryzyko nadmiernego zapadania się ciała w materac i tym samym ryzyko uduszenia się malucha. Rodzice powinni więc zdecydować się na produkt o większej twardości, który zapewni odpowiednie wsparcie sylwetki dziecka. Zdecydowanie dobrym wyborem będą także modele SleepMed charakteryzujące się możliwością regulacji twardości. W ten sposób jesteśmy w stanie dopasować podłoże zarówno do potrzeb dziecka, jak i rodziców, zapewniając wszystkim użytkownikom zdrowy i wygodny wypoczynek. Inną kwestią jest jednak elastyczność punktowa. To kolejna właściwość, której nie powinien pomijać dobry materac dla dzieci. Elastyczność punktowa odpowiada bowiem za dopasowanie podłoża do kształtów sylwetki i anatomicznej budowy ciała, dzięki czemu jest ono w stanie gwarantować stabilne wsparcie. Ponadto czynnik ten redukuje ilość punktów nacisku na ciało, zwiększając komfort snu wszystkich użytkowników. Materac na danej powierzchni dostosowuje się do osoby śpiącej, niezależenie od obecności pozostałych osób. Takie rozwiązanie ponownie więc przekłada się na zwiększoną jakość snu dziecka, gdyż śpiący obok rodzice nie są w stanie wpłynąć na odczuwany komfort i właściwości podłoża wspierające zdrowy wypoczynek malucha.

Okazuje się więc, iż przy wyborze odpowiedniego produktu do snu dla dziecka należy uwzględnić wiele istotnych czynników, zwłaszcza jeśli rodzice dzielą jedną przestrzeń wypoczynkową z maluszkiem. Wiemy jednak, że dobry rozwiązaniem w każdym przypadku będą materace SleepMed, które dostosowują się do różnych potrzeb użytkowników. Posiadają one nie tylko liczne właściwości higieniczne, ale także regulowaną twardość czy doskonałą elastyczność punktową!

wyrób medyczny

Materace SleepMed Hybrid Supreme Plus, Supreme Plus, Natura Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.